mBank pozwoli kupić bilety, opłacić parking i autostrady. To będzie taki SkyCash, który działa

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji (5)
mBank pozwoli kupić bilety, opłacić parking i autostrady. To będzie taki SkyCash, który działa

Dziś odbyło się spotkanie z przedstawicieli mediów, na którym mBank zapowiedział między innymi swoją współpracę ze SkyCash. 

Kilkukrotnie na łamach Bezprawnika chwaliłem banki takie jak BNP Paribas czy Pekao (a to nie wszystkie), za integrację aplikacji bankowej z systemami pozwalającymi szybko opłacić parkowanie czy bilet komunikacji miejskiej.

Teraz do grona banków oferujących tego typu usługę dołączył mBank, który zorganizował dziś konferencję pokazującą nowości w mBanku. Niby ze szczególnym uwzględnieniem mobilnej aplikacji, natomiast zmiany też – nie ignorujmy tego faktu – dotyczyć mają też systemu transakcyjnego w wersji pecetowej.

mBank wprowadza zmiany zasilane SkyCash

Podmiotem, który będzie odpowiedzialny za te zmiany będzie SkyCash. To system i zarazem aplikacja, która od lat integruje szereg usług finansowych i komunikacyjnych. Osobiście nie jestem jednak jej wielkim fanem, ponieważ kiepsko działa od strony technicznej. Myślę, że również opinie użytkowników w platformie Google Play – 3,2/5 gwiazdek – pokazują, że na tym gruncie jest pole do poprawy.

Integracja ze SkyCashem na poziomie aplikacji mobilnej ma być bardzo głęboka. Zdaniem przedstawicieli mBanku wszystko będzie się odbywało po stronie mBanku, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to działało sprawniej, niż w bazowej aplikacji!

mBank zwraca uwagę między innymi na to, że znikną niuanse w postaci doładowywania portfela SkyCash, gdyż wszystko będzie się sprawnie odbywało w ramach integracji z kontem w mBanku. Dziennikarze dopytywali też o to, czy pojawią się kolejne z funkcji SkyCash, których obecności póki co bank nie zapowiedział w swojej aplikacji – na przykład takie, jak bilety lotnicze. Jest to jednak melodia przyszłości i bank chce analizować popularność obecnie stosowanych rozwiązań.

W mBanku kupimy bilet i opłacimy parking, ale to nie wszystko

Szerzej na temat zmian, które dziś zostały przedstawione przez mBank, piszemy w osobnym artykule. Tam też bank pochwalił się między innymi imponującymi statystykami dotyczącymi tego, jak naprawdę korzystamy z aplikacji mobilnej. Omówiono też szereg planowanych zmian w samej aplikacji, jak i komputerowym systemie transakcyjnym. Gorąco zachęcam do lektury, bo zmieni się naprawdę sporo.

Czytaj dalej o wszystkich zmianach w mBanku: mBank nie naprawi błędów państwa polskiego, ale już od jutra bardzo dużo zmieni w swojej aplikacji