mBank z fenomenalną ofertą do nawet pół miliona złotych. Ale wielkimi literami daje też do zrozumienia, że zima nadchodzi

Finanse Dołącz do dyskusji
mBank z fenomenalną ofertą do nawet pół miliona złotych. Ale wielkimi literami daje też do zrozumienia, że zima nadchodzi

mBank zaprezentował dopiero co nową ofertę kont oszczędnościowych. Nie ma tragedii, ale szału też nie – oferują do 6,8% w skali roku. 

Przez kilka ostatnich dni próżno było szukać mBanku w gronie banków z dobrą ofertą kont oszczędnościowych. Oferta była ad wyraz skromna i przypominała czasy, gdy w Polsce mało kto w ogóle kojarzył słowo inflacja. Właśnie jednak wystartowała nowa oferta popularnego mBanku.

mBank znowu licytuje się na konta oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy w mBanku umożliwi nam ulokowanie na nim aż 0,5 miliona złotych, co jest bardzo hojną ofertą, biorąc pod uwagę sytuację na rynku. Jednocześnie jednak jest mały kruczek – to muszą być nowe środki, których nie mieliśmy w mBanku 18.07.2023 roku. Bank zapewne chce w ten sposób skusić klientów do przenoszenia pieniędzy od konkurencji.

Standardowe oprocentowanie dla klientów wynosi 6,5 proc. w skali roku, jednak osoby korzystające z bankowości Intensive mogą liczyć na więcej, bo 6,8 proc. w skali roku. To mniej, niż proponuje dziś ING (przypominamy, że na Bezprawniku trwa właśnie kampania reklamowa kont oszczędnościowych w tym banku), VeloBank, PKO BP, Nest Bank, Citi Handlowy czy Alior i Santander, ale jednak mBank dominuje tutaj maksymalną kwotą oszczędności, jaką możemy ulokować.

mBank wskazuje atuty swojej oferty

W komunikacie przesłanym do klientów mBank wskazuje, że jedną z największych atrakcji jego konta oszczędnościowego są darmowe rachunki. Ale to trochę przesada, ponieważ większość kont oszczędnościowych z czołówki oferowanej przez polskie banki jest darmowa.

Drugim z argumentów mBanku jest fakt, że promocyjne oprocentowanie zostanie utrzymane przez 90 dni. Znów – to raczej standard w dzisiejszych ofertach. Trzecim argumentem jest limit nowych środków na poziomie 500 tys. złotych i tutaj – jak już wspomniałem – akurat mBank wymiata.

Z promocji możemy skorzystać do 8 sierpnia 2023 r. Niewykluczone, że oferty na konta oszczędnościowe w bankach będą słabły, zresztą to już widać. Rok temu o tej porze banki oferowały około 8 proc. w skali roku w swoich najpopularniejszych ofertach. Dziś takie propozycje to raczej rzadkość, a średnia wiodących ofert niebezpiecznie oscyluje w okolicy 7 proc. Banki najprawdopodobniej antycypują, że w związku z poprawiającą się sytuacją inflacyjną (oraz zbliżającymi się wyborami), niebawem może dojść do obniżenia stóp procentowych przez RPP. Dlatego też asekuracyjnie oferują na kontach oszczędnościowych mniej.

Poniżej publikujemy nasz kalkulator i porównywarkę kont oszczędnościowych (za wybranie oferty z niego wydawca Bezprawnika może, ale nie musi, otrzymać prowizję).