Wynajmują mieszkania na czas kwarantanny. Prowadzący najem krótkoterminowy szybko się przebranżowili

Nieruchomości dołącz do dyskusji (831) 17.03.2020
Wynajmują mieszkania na czas kwarantanny. Prowadzący najem krótkoterminowy szybko się przebranżowili

Maciej Bąk

Kryzys, jaki dotyka branżę turystyczną z powodu epidemii koronawirusa objął też osoby do tej pory zarabiające na najmie krótkoterminowym. Zaczęły się anulacje i zainteresowanie dramatycznie spadło. Dlatego wiele osób postanowiło, że teraz wynajmować będzie… mieszkanie na kwarantannę. Coraz więcej tego typu ogłoszeń pojawia się w sieci.

Mieszkanie na kwarantannę – nowe zjawisko

Wynajmę przytulny apartament w Sopocie. Apartament jest przygotowany do wynajmu przez profesjonalny serwis sprzątający wraz z możliwością dodatkowej dezynfekcji takich elementów jak klamki, włączniki itd. Idealny dla osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie po powrocie zza granicy.

…to jedno z ogłoszeń, jakie można znaleźć na portalu Trójmiasto.pl. Właściciele lokali postanowili zarobić na tych, którzy muszą być na kwarantannie, ale chcą na przykład odseparować się od rodziny, by zmniejszyć ryzyko ewentualnego zarażenia żony czy dzieci. Takich osób może teraz pojawić się sporo, bo każdy kto powrócił z zagranicy, ma obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Przebywałeś w ostatnim czasie zagranicą lub podejrzewasz że mogłeś mieć styczność z osobami chorymi zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich zamieszkaj przez jakiś czas sam. Oferujemy nowoczesne i przestronne mieszkania na wynajem krótko terminowy 1,2 lub 3 miesiące jest to świetna alternatywa dla przebywania w hotelu ,cena połowę niższa niż za mały hotelowy pokoik oraz większe bezpieczeństwo przy zachowaniu całkowitego komfortu poprzez korzystanie z wyposażonego mieszkania.

…czytamy w ogłoszeniu z Łodzi opublikowanym na OLX-ie (pisownia oryginalna).

Mieszkanie na kwarantannę – w jakiej cenie?

Na przykład 25-metrowe mieszkanie w Katowicach można wynająć na 14 dni za 1250 złotych. Są też oferty kwarantanny iście luksusowej – spokojna nadmorska dzielnica Sopotu i kwarantanna za… 3900 złotych miesięcznie. Bo wynajmujący zachęcają, że jeśli ktoś chciałby odseparować się na dłużej, to może wziąć mieszkanie na jeden, dwa albo nawet trzy miesiące.

fot. OLX
fot. OLX

Są też ogłoszenia dające możliwość wynajęcia mieszkania na kwarantannę na doby. W Zielonej Górze jest apartament za 119 złotych, a w Krakowie mieszkanie za 75 złotych. Ogłoszeń nie jest jeszcze za wiele, ale możemy spodziewać się, że ich liczba zacznie wzrastać wraz z rosnącą liczbą osób, które muszą poddać się samoizolacji.

Na OLX-ie można nawet znaleźć ofertę wypożyczenia na czas kwarantanny… kampera! Jego właściciel chce za dobę izolacji na kółkach około 350 złotych.

fot. OLX
fot. OLX

Mieszkanie na kwarantannę – przesada czy ratunek dla biznesu?

Branża najmu krótkoterminowego nie cieszy się w Polsce zbyt dużą sympatią. Wielu osobom kojarzy się z nieprzyjemnym sąsiedztwem, bo nigdy nie wiadomo czy w weekend do danego apartamentu przyjedzie spokojna para czy też grupka mężczyzn na wieczór kawalerski. Trzeba jednak pamiętać, że wiele osób włożyło w ostatnim czasie oszczędności życia w to, by zainwestować w daną nieruchomość. Dziś stają w dramatycznej sytuacji, bo kredyt prędzej czy później trzeba będzie spłacić, a pieniędzy nie będzie skąd wziąć. Dlatego ci, którzy zdecydują się nie windować cen do astronomicznych kwot, mają prawo do tego, by choć w taki sposób uratować swój budżet.