Jest już regulamin loterii dla zaszczepionych. Okazuje się, że nagrody w wysokości 200 i 500 zł są jednak ograniczone

Codzienne Dołącz do dyskusji (378)
Jest już regulamin loterii dla zaszczepionych. Okazuje się, że nagrody w wysokości 200 i 500 zł są jednak ograniczone

Dziś ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień. Dostępny jest też już regulamin loterii. Okazuje się na przykład, że nagrody w loterii dla zaszczepionych są ograniczone – i dotyczy to również nagród „natychmiastowych” w kwocie 200 i 500 zł. 

Loteria szczepionkowa: zapisy. Jak się zarejestrować?

Aby wziąć udział w loterii, można albo zadzwonić na infolinię Narodowego Programu Szczepień, albo – wejść na Internetowe Konto Pacjenta. W przypadku telefonu na infolinię należy podać numer PESEL i numer telefonu, a następnie odsłuchać przygotowane nagrania dotyczące zgód na przetwarzanie danych i potwierdzić zgodę. Osoby, które chcą zarejestrować się na loterię poprzez IKP, muszą się zalogować na swoje konto – tam powinien wyświetlić się komunikat o loterii. Po kliknięciu opcji „weź udział” trzeba będzie potwierdzić, czy numer telefonu podany w systemie jest aktualny, a następnie – wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Nagrody w loterii dla zaszczepionych są ograniczone

Znamy już ogólne zasady loterii szczepionkowej. Warto jednak zajrzeć też do samego regulaminu Loterii Narodowego Programu Szczepień. Z niego dowiemy się na przykład, że nagrody w loterii dla zaszczepionych są ograniczone – i dotyczy to nie tylko nagród tygodniowych, miesięcznych i nagród finałowych, ale też nagród dziennych, czyli tzw. nagród natychmiastowych (w wysokości 200 i 500 zł). Zgodnie z regulaminem,

Nagroda Natychmiastowa – nagrody VII i VIII stopnia przyznawane na zasadach:

1) Nagroda VII stopnia – każdemu co 2000 (dwutysięcznemu) Uczestnikowi, który dokonał Rejestracji do Loterii i wykonał Szczepienie. Liczba nagród VII stopnia jest ograniczona i wynosi 13 000 (trzynaście tysięcy sztuk).

2) Nagroda VIII stopnia – każdemu co 500 (pięćsetnemu) Uczestnikowi, z zastrzeżeniem pkt 1, który dokonał Rejestracji do Loterii i wykonał Szczepienie. Liczba nagród VIII stopnia jest ograniczona i wynosi 39 000 (trzydzieści dziewięć tysięcy sztuk).

Tym samym jeśli ktoś już jest w pełni zaszczepiony i chce wziąć udział w loterii, warto zarejestrować się w niej jak najszybciej.

Z regulaminu wynika również, że aby wziąć udział w loterii, trzeba się w pełni zaszczepić najpóźniej do 30 września 2021 r. Z kolei sam fakt przyjęcia ostatniej dawki musi zostać odnotowany w systemie najpóźniej 4 października. Należy też pamiętać, że w loterii mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.

Narody w loterii – informacje szczegółowe

W regulaminie loterii podano również szczegółowe informacje na temat nagród rzeczowych. Na przykład okazuje się, że w przypadku nagrody II stopnia (Toyota C-HR Comfort silnik 1.8 Hybrid 122 KM e-CVT, Pure White, wyprodukowany w 2021) dołączana jest również nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł na zakup ubezpieczenia samochodu.

Więcej wiadomo również o samym losowaniu. Każdemu zaszczepionemu uczestnikowi loterii nadawany jest unikalny numer ID. Losowanie odbywa się poprzez wyłonienie zwycięskiego numeru. W regulaminie podano również daty kolejnych losowań tygodniowych i miesięcznych.

Jeśli chodzi z kolei o sposoby ogłaszania wyników i warunki wydania nagród, to w przypadku nagród natychmiastowych laureaci są informowani w ciągu 5 dni kalendarzowych od momentu spełnienia wszystkich warunków (rejestracji do loterii, zaszczepienia, zarejestrowania szczepienia). Laureaci otrzymają wiadomość SMS wysłaną z numeru oznaczonego jako „Loteria”. Z kolei laureaci pozostałych nagród zostaną poinformowani o wygranej w ciągu 2 dni roboczych, licząc od następnego dnia po losowaniu. Oni również otrzymają wiadomość SMS, chociaż organizator zastrzega sobie również możliwość kontaktu telefonicznego – w celach weryfikacyjnych.

Laureat nagrody będzie musiał również wypełnić specjalne oświadczenie. Link do oświadczenia będzie podany w wiadomości SMS.