O długość łokcia, ale najlepsze konto oszczędnościowe ma obecnie bank Citi Handlowy

Finanse Dołącz do dyskusji
O długość łokcia, ale najlepsze konto oszczędnościowe ma obecnie bank Citi Handlowy

Czy to się komuś podoba, czy nie, cały czas na w wyścigu na konta oszczędnościowe dominuje bank Citi Handlowy z oprocentowaniem na poziomie 8,1 proc. w skali roku. Czy to na pewno dobra oferta? Sprawdźmy. 

Oczywiście pisząc „najlepsze” mam na myśli najlepiej oprocentowane. Teoretycznie jest to przecież najważniejsze kryterium podczas wybierania kont oszczędnościowych, ale przecież nie jedyne.

Citi Handlowy na swoim koncie oszczędnościowym daje więc 8,1% w skali roku, ale uczciwie trzeba zaznaczyć, że Bank Pekao daje 8 proc., Velo Bank daje 8 proc. i Santander też daje 8 proc. Są to więc takie marginalne różnice, choćby po to, by wygrywać w rankingach, a Bezprawnik robił krzykliwe nagłówki.

Konto oszczędnościowe Citi Handlowy – jakie warunki?

Konto oszczędnościowe Citi Handlowy jest najlepiej oprocentowane, ale niestety wymaga też od nas odrobiny wysiłku. Po pierwsze – w aktualnej promocji musimy otworzyć je do końca maja 2023 roku. Po drugie – na połączone z nim konto osobiste musimy wpłacać co najmniej 2000 zł miesięcznie i wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą na minimum 100 zł. Trochę roboty jest! A ulokujemy tam maksymalnie 100 000 zł.

Z drugiej strony Citi ewidentnie daje coś od siebie. Zależy im na pozyskaniu klientów na dłużej, a nie tylko na na chwilę. Konto oszczędnościowe ma więc promocyjne oprocentowanie przez aż 4 miesiące. Do tego na naszym tradycyjnym koncie dostajemy darmowe przelewy, wypłaty z większości bankomatów, brak opłat za kartę i prowadzenie oraz wydłużenie czasu promocji ze standardowych 3 do 4 miesięcy.

Czy na kontach oszczędnościowych będzie lepiej?

Ja chyba odpuszczę, ale gdyby ktoś skusił się na ofertę Citi Handlowego, to przypominamy, że jest tam też całkiem fajna promocja na karty kredytowe. O tym jak Polacy wyszukują promocje bankowe i wyciągają nawet 12 000 zł rocznie ogrywając banki(a nie odwrotnie), pisaliśmy w miniony weekend.

Gdyby ktoś jednak chciał mieć wgląd w pełną prezentację ofert, zachęcam do przejrzenia naszego kalkulatora (za niektóre polecenia możemy, choć nie musimy, dostawać prowizje), który pozwala samodzielnie skonfigurować nasze preferencje i wybrać najbardziej odpowiedni model konta oszczędnościowego.