Nest Bank chce przyciągnąć nowych klientów. Nęci lokatą na 7,5 proc. To oferta także dla JDG

Dobre wiadomości Finanse Firma Dołącz do dyskusji
Nest Bank chce przyciągnąć nowych klientów. Nęci lokatą na 7,5 proc. To oferta także dla JDG

Nest Bank podniósł oprocentowanie lokat. Ten bank, od kilku miesięcy utrzymuje się czołówce banków, które oferują najwyższe oprocentowanie lokat. Tak jest i w przypadku Nest Lokaty Witaj. Niestety można ją założyć tylko na 20 tys. zł.

Nest Bank podniósł oprocentowanie lokat

Kto chciałby skorzystać z propozycji Nest Banku musi zacząć od założenia tam konta. Z Nest Konta można korzystać bez opłat za jego prowadzenie. Darmowe jest też używanie pierwszej karty. Warunkiem skorzystanie z promocyjnego oprocentowania jest zapewnienie przez pół roku. comiesięcznego wpływu  w wysokości minimum 2 tys. zł. To jeszcze nie koniec obwarowań. Trzeba też pamiętać, aby w ciągu tych 6 miesięcy wykonać 3 dowolne płatności w każdym miesiącu.  Mogą to być transakcje wykonane Blikiem, kartą debetową lub przelewy. Pozostaje jeszcze „odhaczyć”  zgody marketingowe i droga do 7,5 proc. w skali roku jest już otwarta.

Lokatę z podwyższonym oprocentowaniem można założyć tylko na 6 miesięcy. Maksymalnie można ulokować 20 tys. zł. Nest Lokata Witaj jest też dostępna w wariancie na 3 miesiące, ale wtedy oprocentowanie wynosi tylko 6 proc. W przypadku lokaty 3 miesięcznej jedynym warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest udzielenie i utrzymanie zgody marketingowej na kontakt wszystkimi kanałami (SMS, PUSH, mail, telefon) w całym okresie trwania lokaty. Klient może założyć tylko jedną Nest Lokatę Witaj.

Promocja obejmuje też JDG

Lokatę na 7,5 proc. mogą też założyć osoby, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W ich przypadku bank wymaga zapewnienia w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty minimum 5 tys. zł wpływu na BIZnest Konto. Dodatkowo trzeba wykonywać z niego 3 dowolne transakcje: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami).  Niezbędnym warunkiem jest też udzielenie zgody marketingowej na kontakt wszystkimi kanałami przez czas trwania lokaty trwania lokaty.

Nest Bank podniósł też oprocentowanie lokat na nowe środki. Te produkty dostępne są dla obecnych i nowych klientów. Oprocentowanie waha się od 5 proc. dla lokat 3 miesięcznych, do 6 proc. przy depozytach na 18 i 24 miesiące. Oprocentowanie jest stałe i liczone w skali roku.

Na uwagę zasługuje oprocentowanie nowo otwieranych kont oszczędnościowych w Nest Banku. Dotyczy ono kont Nest Oszczędności i BIZnest Oszczędności. Bank za ulokowane na nich pieniądze płaci do 6 proc. Promocyjne oprocentowanie jest dostępne do kwoty 100 tys. zł i obowiązuje przez dwa miesiące od otwarcia rachunku. Tyle samo, czyli  6 proc., można zyskać na nowo otwartym koncie oszczędnościowym Nest Skarbonka. Jednak w tym przypadku promocyjnym oprocentowaniem bank  obejmuje tylko kwoty do 10 000 zł. Przez  6 miesięcy od otwarcia konta.