Od 1 lipca tańszy roaming w Unii Europejskiej – porozmawiamy naprawdę tanio

Gorące tematy Technologie Zakupy Dołącz do dyskusji (4)
Od 1 lipca tańszy roaming w Unii Europejskiej – porozmawiamy naprawdę tanio

Po raz kolejny będziemy mieli tańszy roaming w Unii Europejskiej – będziemy płacić mniej za połączenia międzypaństwowe.

Unia Europejska co jakiś czas wpływa na kraje członkowski i instytucje w nich, żądając, by zmienili oni podejście do różnych aspektów życia, prawa, gospodarki, etc. Wielu ludziom nie podobają się zmiany, gdyż uważają, że większość z nich zbyt mocno ingeruje w ich wolność i życie.

Są jednak dziedziny, w których wymuszane zmiany cieszą niemal wszystkich obywateli. Jedną z nich jest telefonia komórkowa. Dzięki nakazom Unii Europejskiej co kilka miesięcy słyszymy o nowych obniżkach cen za połączenia międzynarodowe. Jedynymi, których może to nie cieszyć, są operatorzy komórkowi, choć przy obniżonych stawkach mogą liczyć na wzmożoną ilość połączeń, co docelowo może przełożyć się na ich większe zyski.

Od 1 lipca w życie wejdą nowe stawki narzucone przez UE operatorom. Cena za połączenie z krajów Unii Europejskiej do Polski wyniesie maksymalnie 95 gorszy, a dzwonienie z kraju do krajów zrzeszonych maksymalnie 25 groszy za minutę połączenia. Za SMSa zapłacimy 30 groszy, a za MMSa i 1 MB danych – złotówkę.

Oczywiście każdy operator będzie mógł poruszać się w zaproponowanych przez UE granicach, ale podobnie jak miało to miejsce przy wcześniejszych obniżkach, będzie mógł zaproponować abonentom pakiety danych, SMSów i MMSów, a także minut, które będzie można wykorzystać w ramach jednorazowej opłaty. Dzięki takim zabiegom użytkownik nie będzie musiał martwić się liczeniem ilości minut, czy megabajtów ściągniętych danych, a za konkretną sumę otrzyma dość korzystną ofertę na wszystkie te czynności.

Eurodeputowani myślą już nad kolejnymi uregulowaniami kwestii roamingu, która pozwoli na ujednolicenie cen za połączenia różnego typu na takim samym, niskim poziomie, jaki obowiązuje na terenie każdego kraju członkowskiego.

Masz problemy związane z niekorzystnymi działaniami operatorów komórkowych i chciałbyś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com