Ogłoszenie „Zatrudnię: Jaśnie Wielmożnego Pana KIEROWCĘ” podbija internet

Gorące tematy Na wesoło Praca Dołącz do dyskusji (537)
Ogłoszenie „Zatrudnię: Jaśnie Wielmożnego Pana KIEROWCĘ” podbija internet

Przez wiele lat bycie osobą poszukującą pracy było niezwykle frustrujące. Etatów było jak na lekarstwo, a umów o dzieło niewiele więcej. Do tego pensje były często śmiesznie niskie. Ale teraz role się odwróciły i to pracodawcy mają olbrzymi problem ze znalezieniem ludzi. Różnie na to reagują. Właśnie internet rozgrzewa ogłoszenie „Zatrudnię: Jaśnie Wielmożnego Pana KIEROWCĘ”. To wyraz frustracji czy może próba podejścia do tematu z przymrużeniem oka?

„Zatrudnię: Jaśnie Wielmożnego Pana KIEROWCĘ” podbija internet

Niedawno Emilia Wyciślak napisała tekst o tym, jak frustrujące jest dla współczesnych pracodawców obcowanie z pracownikami – zwłaszcza tymi młodymi. Przeglądając ogłoszenia o pracę, można zauważyć, że rzeczywiście przedsiębiorcy lekko nie mają. Można w nich wszystkich wyczuć frustrację. Ale jedno ogłoszenie naprawdę się wyróżnia. A brzmi ono tak;

Zatrudnię: Jaśnie Wielmożnego Pana KIEROWCĘ z kat. B na busa-plandekę o DMC 3,5 t. WYŁĄCZNIE z: WŁOCŁAWKA i okolic ( BRZEŚĆ KUJ., LUBRANIEC, KOWAL, LUBANIE, KRUSZYN. OSIĘCINY, RADZIEJÓW, IZBICA KU.)
Praca Tylko i Wyłącznie po Polsce. Wszystkie soboty i niedziele wolne. Dodatkowo wszystkie święta państwowe i święta kościelne nakazane jak i te nie nakazane także wolne. Począwszy od: „Św. Szczepana- Pierwszego Męczennika”, poprzez: „Zesłanie Ducha Świętego”, a na: „Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny” skończywszy. Palisz papierosy – to nie grzech, i może też nie wstyd, ale niezdrowo dla Ciebie i mojego auta. Pal tak, aby nie zasmrodzić wnętrza MOJEGO PIĘKNEGO i PACHNĄCEGO AUTA.

Dalej jest jeszcze ciekawiej;

Żadnych „brzuchatych dziadków” powyżej 55 lat i „małolatów” poniżej 20 lat. Masz skończone 55 lat – NIE DZWOŃ, tylko bujaj się w ciepłych kapciach na fotelu, i wieczorami słuchaj Apelu Jasnogórskiego w Radio Maryja i ewentualnie baw wnuki.
Bo zwyczajnie, choć to smutna i przykra prawda jest – jesteś za stary i nie dasz rady. Będziesz tylko się „sapał” i nie zarobisz na swoją pensję i ratę kredytu za mojego busa. Nie masz ukończone 20 lat – NIE DZWOŃ – bo ledwo co ukończyłeś gimnazjum (gdzie niczego dobrego nie uczą) i nie masz doświadczenia, a ja, moje zdrowie i finanse nie mogą sobie pozwolić abyś tłukł i łamał moje auto.
No chyba, że jesteś WYJĄTKIEM i zostałeś poczęty w ciężarówce, to na pewno znasz się na szoferce i masz to we krwi – To zapraszam, a na pewno się dogadamy.

Na pewno poprawne politycznie ogłoszenie to nie jest… Co więcej, jest też kontrowersyjne z innych powodów;

Żadnych na początek: UMÓW, Diet, Nadgodzin czy Ryczałtów za noclegi itp. – tylko: CZYSTA KASA DO RĘKI.

No ale co się dziwić, w końcu to Polska, a nie elegancja-Francja;

Szanowni: Jaśnie Wielmożny Panie kandydacie: proszę dobrze PRZECZYTAĆ ogłoszenie i dobrze zastanowić się, zanim zadzwonisz. I nie stawiać wygórowanych żądań i pamiętać, że MIESZKAMY i ŻYJEMY w POLSCE, a nie jeszcze w Europie.
Jestem w stanie naprawdę godnie i uczciwie zapłacić, ale tylko dla tych co udowodnią i pokażą po okresie próbnym, że są: Uczciwi, Pracowici, Solidni i Czyści.

Przedsiębiorca jest do tego zapracowany i nie odpowiada na maile;

Zainteresowanych i SPEŁNIAJĄCYCH w/w wymagania Serdecznie Zapraszam. Mile widziane osoby narodowości ukraińskiej. Nie czytam i nie odpowiadam na e-maile – BO ZWYCZAJNIE NIE MAM NA TO CZASU. Kontakt jedynie telefoniczny. Proszę dzwonić jedynie w dni robocze tzn. od poniedziałku do soboty, od godz. 9.00 do godz. 16.00.

(Bardzo) wkurzony właściciel firmy

Sam pracodawca przedstawia się na OLX jako WKURZONY WŁAŚCICIEL FIRMY (zachowujemy oryginalną pisownię). Nie wiadomo, czy publikując ogłoszenie, przedsiębiorca chciał znaleźć wymarzonego pracownika, dać wyraz swojej frustracji czy po prostu zażartować. Jedno jest pewne – zwrócił na siebie uwagę. Gdy piszę ten tekst, ogłoszenie ma już ponad 13 tysięcy wyświetleń i znalazło się nawet na stronie głównej Wykopu.

Ze zdenerwowanym przedsiębiorcą chcieliśmy oczywiście porozmawiać. Nie mógł – był właśnie na rozładunku. Co może oznaczać, że mimo oryginalnych form ogłoszeń, i tak nie może znaleźć odpowiednich pracowników.