Jak rozpoznać pedofila w internecie? Sam ci o tym powie w ciągu pierwszych minut znajomości

Społeczeństwo Dołącz do dyskusji (251)
Jak rozpoznać pedofila w internecie? Sam ci o tym powie w ciągu pierwszych minut znajomości

Pedofile w Internecie są bardzo aktywni. Część z nich nawet uważa, że ma prawo do wyrażania siebie, ponieważ ich zdaniem pedofilia jest orientacją seksualną. Z tego też powodu zakładają konta na Twitterze.

Trudno w dzisiejszych czasach o lepszy (?) symbol upadku, jak o ten, który dotyczy pedofilii. Wiele akcji obywatelskich pozwoliło ująć mężczyzn, którzy zaczepiają zbyt młodych partnerów w Internecie. Jednakże na Zachodzie idziemy o krok dalej: tam pedofile chwalą się urbi et orbi, że nimi są. Używają o sobie nawet pewnego eufemistycznego określenia: nomap.

NOMAP to skrót od Non-Offensive Minor Attracted Person. „Nieagresywnie zainteresowana mniejszymi osoba”, gdyby spróbować to bardzo dosłownie przetłumaczyć. Uważają, że parafilia, którą są dotknięci, nie powinna wykluczać ich ze społeczeństwa. Pierwotnie zamieszkiwali Tumblr (właśnie dlatego ten kazał wyrzucić treści erotyczne z serwisu: nomap wrzucali pornografię dziecięcą), obecnie przenieśli się na Twittera. Co jakiś czas niektóre konta są banowane, ale oni dalej gdzieś tam są.

Nomap

Pozwolę sobie przytoczyć parę opisów z Twittera takich osób:

„Hej, jestem Leo, mam 16 lat, używam określeń on/jego (trans chłopak). Jestem nomap (wiek, który mnie interesuje: chłopcy 2-7). Nie ulegam moim popędom, nie jestem atakującym”

„Jestem kobietą trans, artystką, geekiem uwielbiającym technologię i nomap, przestrzegającym zasadę braku kontaktu. Tak, to oznacza, że jestem pedofilem, który jest przeciwny wszelkim formom przemocy wobec dzieci.”

„Cześć, jestem NoMap z zasadą braku kontaktu. Mam autyzm i dysocjacyjne zaburzenie tożsamości. Jestem tu, by szukać przyjaciół i dzielić się miłością. Nigdy nie krzywdźcie dzieci. Bądźcie dobrzy dla dobrych ludzi.”

„Map w celibacie, zasada braku kontaktu, marzyciel, humanista/humanitarny, pacyfista, ADHD, GLer i BLer, mogę napisać więcej o cechach i charakterystyce, ale 3-18+ brzmi dobrze”

„Były przestępca seksualny, pedofil z zasadą braku kontaktu”

Swoją drogą, nie można być BYŁYM przestępcą seksualnym. Jest się nim całe życie.

Ruch nomap próbuje się za wszelką cenę podpiąć pod LGBTQ+, ale bez skutku. Ci drudzy starają się ich odgonić wszelkimi dostępnymi środkami. Szczerze mówiąc, wszystkie te profile przypominają trochę zbieranie pokemonów – wśród skasowanych kont byli nawet tacy, którzy obnosili się z nekrofilią, a tutaj mamy pełen przekrój chorób psychicznych i zaburzeń.

Twitter dość często kasuje takie profile, ale część z nich przetrwała. Ich argumentacja momentami bywa przerażająca.

Szanuj mnie!

Po pierwsze, pedofile uważają, że to jest ich orientacja seksualna, nie może być leczona, tacy się urodzili i należy ich szanować za to, że jeszcze nie zabrali się do akcji.

Po drugie, bez przerwy powtarzają, jakie atakowanie dzieci jest złe. Ich główne posty to mówienie o tym, że zrobienie krzywdy dziecku to straszna sprawa.

Po trzecie, są oni zdania, że nie wszystkie dzieci ich podniecają, toteż nie powinno się uważać, że zaatakują każde – w końcu sprawiają sobie przyjemność tylko do tych określonych.

Po czwarte, większość z nich przytacza również nieheteroseksualną orientację / transpłciowość po to, żeby w razie czego użyć jej jako tarczy, toteż dostarczają argumentów tym, którzy twierdzą, że homoseksualizm równa się pedofilia.

Lubią przytaczać zdania psychologów, którzy twierdzą, iż pedofil powinien być szanowany, jeśli wie, że stanowi zagrożenie i nie robi żadnego kroku w stronę dzieci. Że powinno się traktować ich z szacunkiem, bo to nie ich wina, że tacy są.

Pedofil musi jednak na siebie uważać o wiele bardziej, niż alkoholik. Gdy alkoholik przerwie terapię i zapije, musi zaczynać od nowa, ale zasadniczo odczuwalna krzywda nie jest aż tak wielka. Pedofil, jeśli nie powstrzyma swoich popędów, niszczy innego człowieka na zawsze. Nic więc dziwnego, że jeśli ktoś przyzna się, iż jest pedofilem, może liczyć na bardzo nieprzychylne spojrzenia.

Pedofilom wydaje się, że mogą wejść pod ten sam parasol ochrony, co społeczeństwo LGBTQ+. Nie mogą. LGBTQ+ wyrażają zgodę na seks z osobą, która jest a) dorosła, b) zdolna do zgody lub jej braku. W przypadku b) nie ma prawa zadziałać mechanizm zgody. Dzieci nie mają świadomości w wyrażaniu zgody na seks. Nie wiedzą, co je czeka. Nie mają zielonego pojęcia, co w tym przypadku robią. Seksualne wykorzystanie dziecka to zawsze gwałt.

Jeśli więc zobaczycie kiedyś na Facebooku czy Twitterze kogoś z podpisem „nomap” będziecie wiedzieli, z kim macie do czynienia.