Bank Pekao zrobi wszystko, żebyście zostali w domu. Można zdobyć nawet 1000 złotych bonusu za konto firmowe

Finanse Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji (244)
Bank Pekao zrobi wszystko, żebyście zostali w domu. Można zdobyć nawet 1000 złotych bonusu za konto firmowe

Kto tylko może, przechodzi w ostatnich czasach do zdalnej obsługi swoich klientów. Jedni musieli wdrożyć nowy system na szybko, inni mają okazję by upowszechnić to, co i tak działało już od kilku miesięcy czy lat. W tej drugiej grupie są banki, które jeszcze przed epidemią mocno stawiały na obsługę online. W ramach akcji „Zostań w domu” Bank Pekao oferuje nawet bonusy finansowe za założenie konta online.
Advertisement

Bank Pekao i „zostań w domu”

Co prawda obowiązujące od kilku tygodni obostrzenia nie obejmują banków, to i tak radzą one swoim klientom jak najrzadsze pojawianie się w oddziałach. Każda wizyta to niemal pewne stanie w kolejce i związany z tym stres. Na szczęście zdecydowaną większość spraw bankowych można teraz załatwić nie wychodząc z domu. I nie chodzi tylko o operacje na naszych bieżących wydatkach, można też na przykład zakładać nowe konta.

Dla przykładu w Banku Pekao za otwarcie konta firmowego bez wychodzenia w domu klient dostaje… nagrodę. W wysokości łącznie nawet tysiąca złotych. Tyle daje zsumowanie wszystkich możliwych bonusów – 300 złotych za otwarcie konta Przekorzystny Biznes „na selfie”, 200 za umowę na terminal płatniczy, kolejne 200 za transakcje wymiany walut i 300 za skorzystanie z kredytu, pożyczki lub karty kredytowej.

Konto firmowe w czasie kryzysu

Oczywiście dziś mamy czas, w którym więcej firm się zamyka niż otwiera. Skali kryzysu jeszcze nie znamy, ale niestety możemy się spodziewać że będzie on dewastujący dla wielu sektorów gospodarki. Ale gospodarka będzie musiała zacząć się odradzać. Powstanie potrzeba rozwoju branż, które do tej pory były nieco w cieniu. I tu pojawi się okazja do zakładania nowych biznesów. Być może czasami nawet na gruzach tego, który kryzysu nie przetrwał.

Świat w dobie pandemii spowolnił. To dobry moment na zrobienie porządku z dokumentacji, wysłanie czynnego żalu do urzędu skarbowego, sprawdzenie poprawności składek ZUS czy optymalizację kosztów w firmie. Jedną z rzeczy, które można poddać wewnętrznemu audytowi są nasze umowy – np. z operatorem telefonicznym czy właśnie bankiem. Niewykluczone, że konto założone dla firmy kilka czy kilkanaście lat temu, ma ceny obsługi nieadekwatne do współczesnych standardów bankowości.

Nie da się też ukryć, że spora część przedsiębiorców… zarabia na promocjach bankowych, elastycznie zmieniając konta, które – tak jak w tym wypadku – opatrzone są dodatkowymi korzyściami. Można więc przyjąć, że te 1000 złotych od Banku Pekao S.A. to dobra okazja dla podreperowania firmowego budżetu.

A już pomijając wszystkie powyższe wątki – jeśli mamy jakąś sprawę: bankową czy urzędową, to róbmy wszystko żeby załatwić ją zdalnie. Pewnie załatwianie wielu spraw online zostanie z nami już na zawsze, jako w jakimś sensie pozytywny skutek pandemii i wywołanego przez nią kryzysu. Czas zaoszczędzony w urzędowych kolejkach będzie można spożytkować na to, żeby jeszcze efektywniej zacząć finansowo stawać z powrotem na nogi.

Artykuł zawierał lokowanie usług Banku Pekao S.A.