Nie taki Giorgio Majdani. Chanel domaga się od Radosława Majdana wycofania linii perfum Lady No.5

Biznes Technologie Dołącz do dyskusji (629)
Nie taki Giorgio Majdani. Chanel domaga się od Radosława Majdana wycofania linii perfum Lady No.5

Vabun for Lady No. 5 to oficjalna nazwa linii perfum Radosława Majdana. Perfumeryjna przygoda byłego bramkarza zwróciła uwagę samego Chanel. 

Niestety, nie w takim kontekście, w jakim mógłby sobie tego życzyć – donosi Bankier.pl. Marka odpowiedzialna za produkcję najprawdopodobniej najpopularniejszych perfum na świecie (przynajmniej z nazwy) ma zarzuty co do podobieństwa nazwy zapachu lansowanego przez zawodnika kojarzonego przede wszystkim z Pogonią Szczecin.

Perfumy Radosława Majdana

Opowiadałem nawet znajomym z mojego otoczenia na temat tego, że Radosław Majdan rękami swojej firmy – Vabun – wprowadził na rynek zapach Vabun for Lady No.5. Wszyscy uśmiechali się porozumiewawczo i nie dowierzali, zanim jeszcze w ogóle na tapecie pojawił się problem z Chanel.

I, zgodnie z ich przewidywaniami, ten się pojawił. Wszystko za sprawą kultowego zapachu Chanel No.5, którą tworzy około 80 składników, z których główne to jaśmin, róża stulistna, irys, ylang ylang, wetiweria, wanilia, ambra oraz olejek sandałowy. Zapach uchodzi za najbardziej kultową markę perfum na świecie ze względu na bliskie związanie z wieloma artystkami, w tym samą Marilyn Monroe.

Chanel domaga się wycofania perfum

Nie dziwi zatem, że Chanel wyraziło przekonanie o potencjalnym wprowadzaniu w błąd przez markę byłego piłkarza. W opinii znanego producenta perfum, tytułowanie swoich perfum cząstką „No.5” może sugerować, iż producentem tychże jest właśnie Chanel.

W ocenie Vabun nie doszło do naruszenia własności przemysłowej, a perfumy Majdana pod wieloma względami różnią się od kultowej marki: inaczej wygląda opakowanie, flakon, perfumy mają inną barwę i inny zapach. Producent zapewnia jednak, że gotów jest zakończyć sprawę ugodowo.

Zarząd informuje, że projektując i zlecając do produkcji ww. produkt nigdy nie miał na celu powielanie obecnych na rynku produktów i marek. Co istotne, i co wskazywać może na poparcie tego faktu, perfumy Vabun for Lady No.5 posiadają zupełnie inny znak towarowy, inny wygląd flakonika, inną nasadkę, inną barwę perfum oraz inną woń zapachu. Opakowanie oraz oznaczenia i opis produktu wykonane są innym kolorem na odmiennym tle oraz inną czcionką zarówno na opakowaniu, jak i na flakonie. Także samo Sporne Oznaczenie No.5 zapisane jest odmiennym stylem w stosunku do produktu firmy Chanel, a pełna nazwa znaku towarowego to „for Lady No.5”.