Polska-Rumunia (2017) – gdzie oglądać mecz w internecie i na dodatek legalnie?

Technologie Dołącz do dyskusji (149)
Polska-Rumunia (2017) – gdzie oglądać mecz w internecie i na dodatek legalnie?

Polska-Rumunia na żywo, doczekaliśmy się wreszcie upragnionego meczu, który przybliży nas do udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 roku. Gdzie oglądać mecz Polska-Rumunia w internecie i czemu warto robić to legalnie? 

Generalnie oglądanie meczu w internecie, niezależnie od źródła transmisji, w świetle polskiego orzecznictwa nie powinno zostać uznane za naruszenie prawa. W związku z tym oglądając zarówno oficjalne transmisje meczu Polska-Rumunia, jak i pirackie streamy meczu Polska-Rumunia, nie będzie nam grozić odpowiedzialność karna czy cywilna za naruszenie prawa autorskiego.

Mecz Polska-Rumunia 2017 na żywo w internecie – czego się wystrzegać?

Wyjątkiem mogą być sytuacje, w których jednocześnie sygnał odbieramy i przesyłamy dalej dokonując rozpowszechnienia. Takie rozwiązania mają miejsce rzadko, ale się zdarzają. Jednym z nich są programy typu SopCast, które działają na zasadzie P2P – jednocześnie sygnał transmisji odbieramy, jak i rozpowszechniamy innym użytkownikom.

Równie ryzykowne mogą być sytuacje, w których instalujemy w naszej przeglądarce internetowej (np. Chrome, Firefox, Opera) dodatkowe wtyczki w celu oglądania transmisji, ponieważ również one mogą jednocześnie oferować oglądanie, jak i rozpowszechnianie sygnału.

Całkowicie nie zalecamy samodzielnego nadawania sygnału telewizyjnego, na przykład robiąc stream „dla Facebookowiczów”. W przeszłości, szczególnie w przypadku walk KSW, zdarzały się takie przypadki i to nigdy nie kończyło się dobrze dla transmitujących, a czasem nawet policji zdarzało się pukać do drzwi nadawców.

Polska-Rumunia 2017 – gdzie oglądać w internecie?

Mecz Polska-Rumunia obejrzymy oczywiście na żywo w telewizji. Ale jeśli akurat nie mamy dostępu do telewizora, nic straconego – również w internecie znajdziemy miejsca, gdzie legalnie możemy śledzić poczynania wesołej kadry Adama Nawałki. Jeśli więc nie możemy oglądać transmisji meczu w Polsacie, stream online będzie można śledzić na stronie videostar.pl, oraz na platformie i w aplikacji ipla.tv, o których wielokrotnie pisaliśmy na temat Bezprawnika. Ten pierwszy wykorzystuje lukę w prawie, która umożliwia nadawanie Polsatu za pośrednictwem sieci. W przypadku Ipli sytuacja jest bardziej klarowna – platforma po prostu należy do Polsatu.

Jaki typujecie wynik meczu?