Polska znowu ugina się przed UEFA. Kibice Manchesteru United obejrzą ze stadionu finał Ligi Europy w Gdańsku

Codzienne Dołącz do dyskusji (86)
Polska znowu ugina się przed UEFA. Kibice Manchesteru United obejrzą ze stadionu finał Ligi Europy w Gdańsku

Tegoroczny finał europejskich rozgrywek niższego szczebla odbędzie się 26 maja w Gdańsku. Na przeciwko siebie staną jedenastki Manchesteru United oraz Villarreal CF. Polskie władze po wielodniowych rozmowach z UEFA uzgodniły, że spotkanie zostanie rozegrane przy ograniczonym udziale publiczności. Finał Ligi Europy zostanie rozegrany 26 maja o godzinie 21.00 w Gdańsku (Arena Gdańsk).

UEFA wbrew wcześniejszym obawom nie odebrała Polsce organizacji finału Ligi Europy. Mecz zostanie rozegrany zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Drugi w historii finał europejskich rozgrywek klubowych, który odbędzie się w Polsce zostanie rozegrany w Gdańsku. Stadion, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk może pomieścić 41.620 kibiców. Równocześnie, z uwagi na obostrzenia spowodowane działaniem koronawirusa SARS-CoV-2 mecz zostanie rozegrany przy zaledwie 25% publiczności. Oznacza to, że spotkanie na żywo obejrzy niecałe 10.000 widzów.

W finale wystąpią zwycięscy półfinałów. Angielski Manchester United bardzo gładko odprawił stołeczną AS Roma. Natomiast po niewielkiej zaliczce z pierwszego spotkania oraz bezbramkowym remisie w rewanżu lepszy od londyńskiego Arsenalu okazał się Villarreal CF.

Finaliści otrzymali od organizatorów spotkania po 2000 biletów, które zostaną rozdysponowane pomiędzy kibiców. Natomiast nieco ponad 2000 biletów trafiło do otwartej sprzedaży.

Angielscy kibice udający się na ten mecz będą zobowiązani przejść kwarantannę po powrocie do Wielkiej Brytanii. Ponadto, polskie władze postanowiły, że po przylocie na teren kraju nie będą w żadnym stopniu izolowały sympatyków udających się na to spotkanie. Jest to wyjątkowe „pójście na rękę” ze strony polskiego rządu. Dotychczas bowiem podobne zwolnienie dotyczyło wyłącznie podróżnych przybywających do Polski wyłącznie ze strefy Schengen. Jednakże, brytyjscy fani muszą pamiętać o konieczności zrobienia testu przeciw COVID-19 w Wielkiej Brytanii, tuż przed przylotem.

Równocześnie, kibiców hiszpańskiego Villarreal CF obowiązuje te same regulacje co wszystkich podróżnych przebywających do Polski ze strefy Schengen.