Lidl idzie z duchem czasu: polski sklep internetowy Lidl rusza już 5 kwietnia, a w sklepach stacjonarnych pojawią się kasy samoobsługowe

Zakupy Dołącz do dyskusji (139)
Lidl idzie z duchem czasu: polski sklep internetowy Lidl rusza już 5 kwietnia, a w sklepach stacjonarnych pojawią się kasy samoobsługowe

Już jutro rusza polski sklep internetowy Lidl. Zakupy będzie można zamówić z dostawą do domu i zwrócić na Poczcie. Lidl idzie z duchem czasu i testuje także kasy samoobsługowe w sklepach stacjonarnych.

Polski sklep internetowy Lidl

Już jutro, 5 kwietnia, rusza oficjalnie sklep internetowy Lidl: lidl-sklep.pl. Na chwilę obecną oferta internetowa będzie obejmowała 650 produktów non-food (artykułów przemysłowych). Na stronie klienci zakupią również produkty niedostępne w sklepach stacjonarnych. Internetowa oferta Lidla będzie aktualizowana w każdy poniedziałek, czwartek oraz sobotę, czyli zgodnie z terminami obowiązywania promocji w gazetkach promocyjnych. Warto wiedzieć, że produkty z gazetek będą dostępne w wirtualnym sklepie już tydzień wcześniej. Sieć podkreśla, że jest to ukłon w stronę klientów, którzy mieszkają z dala od sklepów stacjonarnych.

Dostawa, płatności, koszty

Polski sklep internetowy Lidl zagwarantuje darmową dostawę przy zakupach powyżej 149 zł. Za dowóz wszystkich zakupów poniżej tej kwoty klient zobowiązany będzie zapłacić 9,90 zł. Doręczaniem zajmą się firmy InPost oraz Geis. Odbiór osobisty w jednym ze sklepów stacjonarnych w najbliższym czasie nie będzie jeszcze możliwy.
Lidl deklaruje akceptację płatności przelewem internetowym, blikiem oraz kartą, co bez wątpienia jest dużym udogodnieniem dla klientów.

Klienci będą mogli dokonywać zwrotu towarów bezpłatnie, we wszystkich placówkach Poczty Polskiej. W dalszej perspektywie sieć rozważa możliwość zwrotu towarów w placówkach sklepów. Na zwrot klienci będą mieli 30 dni.

Wiadomo, że Polska jest czwartym krajem, w którym niemiecka sieć postanowiła uruchomić sprzedaż internetową. Dotąd opcja ta była dostępna w Niemczech, Czechach oraz Hiszpanii.

Kasy samoobsługowe w Lidlu

Sieć testuje także inne rozwiązania przyjazne klientom. Chodzi mianowicie o kasy samoobsługowe w Lidlu. Na początek staną one w kilkudziesięciu sklepach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Jest to duże udogodnienie dla klientów, którzy robią niewielkie zakupy i nie chcą tracić czasu na oczekiwanie w kolejce. W Polsce dużą popularnością cieszy się również aplikacja Lidl Plus, zawierająca bieżące promocje, gazetki i aktualności.

Wielokierunkowy rozwój

W ubiegłych latach Lidl poszerzył swoją działalność o platformę Winnica Lidla oraz Lidl Podróże. Firma weszła również we współpracę z InPostem, dzięki czemu pod wieloma sklepami znalazły się paczkomaty. Na zachodzie Lidl zajmuje się nawet sprzedażą samochodów.
Lidl jest częścią niemieckiej grupy Schwarz, pod którą podlega także Kaufland oraz Aldi. Przy tak dynamicznym rozwoju, grupa ma szansę powalczyć o tytuł hegemona w branży.