Powstanie Narodowa Strefa Kibica – 30 tysięcy entuzjastów piłki z trybun Stadionu Narodowego obejrzy mecz z Hiszpanią

Codzienne Państwo Dołącz do dyskusji (8)
Powstanie Narodowa Strefa Kibica – 30 tysięcy entuzjastów piłki z trybun Stadionu Narodowego obejrzy mecz z Hiszpanią

Minister Piotr Gliński zapowiedział utworzenie Narodowej Strefy Kibica. Oznacza to, że 19 czerwca z trybun stadionu narodowego 30 tysięcy kibiców na ekranach telebimów obejrzy mecz z Hiszpanią.

Dnia 9 czerwca 2021 roku Warszawa, Szczecin oraz Wrocław zapowiedziały, że nie zorganizują miejskich stref kibica na czas trwania Mistrzostw Europy. Stołeczny ratusz w swoim komunikacie wskazał że – na ten moment w Warszawie nie są planowane miejskie strefy kibica. Powodem są względy pandemiczne.

Ponadto, Dariusz Szadowski reprezentujacy prezydenta Szczecina dodał, że – aby odpowiednio przygotować strefę kibica potrzebny jest czas, nawet kilka miesięcy, a zmieniające się obostrzenia bardzo utrudniają zaplanowanie takiego przedsięwzięcia. Również wrocławski ratusz zapowiedział, że nie zorganizuje miejskiej strefy kibica, a dodatkowo zachęcił mieszkańców, aby korzystali z oferty wrocławskich restauracji i pubów, które mają za sobą ciężki okres pandemii.

Zaledwie dzień po ogłoszeniu, że główne miasta rezygnują z organizacji miejskich stref kibica minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu – Piotr Gliński zapowiedział utworzenie Narodowej Strefy Kibica.

Narodowa – nie miejska – Strefa Kibica

Strefa kibica w Warszawie, nie będzie strefą miejską jak dotychczas, tylko narodową – czyli jak wszystko w państwie zarządzanym z poziomu ulicy Nowogrodzkiej 84/86. Strefa z obłożeniem do maksymalnie 50% trybun oraz przy zachowaniu obowiązujących restrykcji pandemicznych zostanie utworzona 19 czerwca.  Oznacza to, że mecz obejrzy maksymalnie 30 tysięcy osób.

Polska reprezentacja zmierzy się z triumfatorem turnieju rozgrywanego w 2008 oraz 2012 roku – Hiszpanią. Z tej okazji organizatorzy planują na płycie stadionu rozstawić cztery wielkie telebimy. Dzięki temu, wszyscy zebrani na trybunach kibice będą mogli oglądać oraz wspierać wspólnie biało-czerwonych. Dodatkowo, w okolicach stadionu będzie miał miejsce również festiwal food-trucków. Organizatorzy informują, że możliwe będzie również – bez wcześniejszego zapisywania się – zaszczepienie szczepionką jednodawkową.

Wstęp do Narodowej Strefy Kibica ma być bezpłatny. Ponadto, organizatorzy planują organizacje pokazów artystycznych oraz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Bilety będzie można pobrać ze strony – strefakibica.com

Ponadto, resort kultury dziedzictwa narodowego i sportu zapowiedział, że jeżeli wydarzenie spotka się z pozytywnym odbiorem, to jest duża szansa, że zostanie powtórzone.

Wspólne oglądanie meczu z Hiszpanią będzie pierwszym takim wydarzeniem organizowanym na stadionie narodowym od roku. Dojdzie do niego niespełna miesiąc po opuszczeniu szpitala narodowego przez ostatniego pacjenta.

Mecz, który będzie można oglądać z trybun stadionu narodowego zostanie rozegrany w sobotę, 19 czerwca o godzinie 21.00. Ponadto, przypominamy, że premierowe starcie w ramach Mistrzostw Europy zostanie rozegrane w najbliższy piątek. Natomiast pierwszy mecz z udziałem biało-czerwonych obejrzymy w poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 18.00. Przeciwnikiem podopiecznych Paulo Sousy będzie Słowacja.