Elon Musk stworzy inteligentnego robota. Ma wyręczać człowieka w wykonywaniu nudnych obowiązków

Społeczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji
Elon Musk stworzy inteligentnego robota. Ma wyręczać człowieka w wykonywaniu nudnych obowiązków

Niedawno w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii odbyło się wydarzenie AI Day organizowane przez Teslę. Elon Musk zapowiedział, iż kalifornijska firma stworzy inteligentnego robota. Zdaniem szefa Tesli Tesla Bot powstanie w przyszłym roku.  Głównym zadaniem robota byłoby wyręczanie człowieka z nudnych oraz powtarzalnych obowiązków życia codziennego

Podczas wydarzenia inżynierowie Tesli przedstawiali wizję przedsiębiorstwa zapowiadając przy tym nowe projekty tj. superkomputer Dojo oraz chip Tesla. Największą uwagę przykuły – jak zwykle zresztą – słowa Elona Muska, który zapowiedział, że Tesla opracuje, a następnie skonstruuje humanoidalnego robota. Ekscentryczny miliarder w tym roku dał się poznać przede wszystkim jako największy spekulant na rynku kryptowalut. Natomiast głównym celem kierowanego przez niego przedsiębiorstwa SpaceX jest kolonizacja planety Mars.

Powstanie Tesla Bot – prawdziwy humanoidalny robot Elona Muska

Elon Musk nie chce, aby Tesla była na świecie postrzegana wyłącznie jako przedsiębiorstwo produkujące samochody elektryczne. Szef Tesli poinformował, że spółka w najbliższych latach skupi się na badaniach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Obecnie Musk chce stworzyć zespół składający się z najzdolniejszych inżynierów i wynalazców badających wykorzystanie sztucznej inteligencji. Najważniejszym projektem dla spółki ma być stworzenie humanoidalnego robota – Tesla Bot.

Termin humanoidalny oznacza, iż Tesla Bot będzie przypominał człowieka. Tak jak ludzie, będzie poruszał się na dwóch nogach. Podano również jego proporcje. Tesla Bot ma mierzyć 172 cm wzrostu i ważyć ok 57 kg. Musk zapowiedział, że robot będzie poruszał się z prędkością do 8 km/h. Jedną z cech robota ma być umiejętność podnoszenia przedmiotów ważących mniej niż 20 kg. Inżynierowie chcą, aby Tesla Bot zastępował człowieka w trakcie wykonywania uciążliwych oraz nużących czynności codziennych. Mimo, że wizja rzeczywistości, w której w kolejkach do sklepów będziemy stali razem z robotami wydaje się wciąż odległa, to należy przyznać, że wydaje się być nieunikniona. Natomiast, eksperci są zdania, że upłynie jeszcze przynajmniej 10 lat, zanim humanoidalny robot będzie mógł udać się do sklepu i zrobić za nas zakupy.