Pożyczka online, przez telefon czy w oddziale? Na czym polega różnica?

Codzienne Finanse dołącz do dyskusji (27) 12.05.2019
Pożyczka online, przez telefon czy w oddziale? Na czym polega różnica?

Agata Łuczak

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Nic prostszego. Sam zdecyduj czy ma to być pożyczka online, a może ustalisz warunki przez telefon? Nawet nie musisz wyjść z domu. Zawsze jednak możesz tradycyjnie udać się do oddziału banku. Co wolisz?

Pożyczka online – czy to dobra opcja?

Wzbudza coraz większe zainteresowanie i zyskuje zaufanie konsumentów. Oczywiście jest najprostszym sposobem otrzymania gotówki, ale czy najlepszym? To komfortowe rozwiązanie ma swoją cenę – a mianowicie chodzi o koszt pożyczki. W wielu przypadkach jest ona droższa niż pożyczka udzielona w innym kanale. Głównym powodem jest to, że dla kredytodawcy jest obarczona ona większym ryzykiem, często jest słabiej weryfikowana pod kątem autentyczności dokumentów, a czasem takie dokumenty nie są w ogóle wymagane. Wtedy mamy do czynienia z pożyczką online na oświadczenie. Ponadto nie ma tu czynnika ludzkiego, czyli miłego doradcy finansowego, z którym to moglibyśmy negocjować cenę.

Pożyczka udzielana przez telefon – czy miły głos wystarczy?

Banki i firmy prześcigają się w oferowaniu klientom swoich produktów wszelkimi kanałami. I tak po wyrażeniu zgody na marketing, stałeś się celem wzmożonej aktywności twojego rozdzwonionego telefonu. Jest to również wygodne rozwiązanie, ponieważ w większości przypadków też nie trzeba wychodzić z domu. Mamy tu już jednak kontakt z człowiekiem, który po naszym stanowczym „dlaczego tak drogo?” może nam zejść z ceny. W tym porównaniu z telemarketingiem, pożyczka online jest całkowicie zautomatyzowana i szybsza. Teraz zależy to od tego czy wolimy mieć szybciej czy może wolniej, ale taniej?

Stary, dobry oddział banku

Tradycjonaliści i sympatycy pogaduch z doradcą finansowym skorzystają najpewniej z wizyty w oddziale stacjonarnym. Będąc stałym klientem znamy już „panie z okienka”, które przecież chcą dla nas zawsze taniej, szybko i bez zbędnych formalności. I faktycznie – cena może być niższa, jest też z kim pogadać, ale za to formalności jest cała masa. Malo tego, trzeba wyjść z domu i najczęściej odstać swoje w kolejkach.

Zauważyć można, że ludzie coraz bardziej ufają zakupom i transakcjom przez Internet. Bankowości internetowa i aplikacje pożyczkowe stają się coraz bardziej transparentne i przyjazne dla klientów. Daje to szansę by pożyczka online wybiła się na pierwsze miejsce i była najlepszym wyborem konsumenta. Może wtedy też cena byłaby naj. Najniższa. Jeszcze długa droga do tego, więc cieszmy się opcją wyboru póki czas.

27 odpowiedzi na “Pożyczka online, przez telefon czy w oddziale? Na czym polega różnica?”

  1. Brałam pożyczkę w wielu firmach i faktycznie w odpowiedniej chwili mogą pomóc!!!
    Ostatnio brałam w szybkiej gotówce i to super opcja w nagłej sytuacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *