Pożyczka online, przez telefon czy w oddziale? Na czym polega różnica?

Codzienne Finanse dołącz do dyskusji (27) 12.05.2019
Pożyczka online, przez telefon czy w oddziale? Na czym polega różnica?

Agata Łuczak

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Nic prostszego. Sam zdecyduj czy ma to być pożyczka online, a może ustalisz warunki przez telefon? Nawet nie musisz wyjść z domu. Zawsze jednak możesz tradycyjnie udać się do oddziału banku. Co wolisz?

Pożyczka online – czy to dobra opcja?

Wzbudza coraz większe zainteresowanie i zyskuje zaufanie konsumentów. Oczywiście jest najprostszym sposobem otrzymania gotówki, ale czy najlepszym? To komfortowe rozwiązanie ma swoją cenę – a mianowicie chodzi o koszt pożyczki. W wielu przypadkach jest ona droższa niż pożyczka udzielona w innym kanale. Głównym powodem jest to, że dla kredytodawcy jest obarczona ona większym ryzykiem, często jest słabiej weryfikowana pod kątem autentyczności dokumentów, a czasem takie dokumenty nie są w ogóle wymagane. Wtedy mamy do czynienia z pożyczką online na oświadczenie. Ponadto nie ma tu czynnika ludzkiego, czyli miłego doradcy finansowego, z którym to moglibyśmy negocjować cenę.

Pożyczka udzielana przez telefon – czy miły głos wystarczy?

Banki i firmy prześcigają się w oferowaniu klientom swoich produktów wszelkimi kanałami. I tak po wyrażeniu zgody na marketing, stałeś się celem wzmożonej aktywności twojego rozdzwonionego telefonu. Jest to również wygodne rozwiązanie, ponieważ w większości przypadków też nie trzeba wychodzić z domu. Mamy tu już jednak kontakt z człowiekiem, który po naszym stanowczym „dlaczego tak drogo?” może nam zejść z ceny. W tym porównaniu z telemarketingiem, pożyczka online jest całkowicie zautomatyzowana i szybsza. Teraz zależy to od tego czy wolimy mieć szybciej czy może wolniej, ale taniej?

Stary, dobry oddział banku

Tradycjonaliści i sympatycy pogaduch z doradcą finansowym skorzystają najpewniej z wizyty w oddziale stacjonarnym. Będąc stałym klientem znamy już „panie z okienka”, które przecież chcą dla nas zawsze taniej, szybko i bez zbędnych formalności. I faktycznie – cena może być niższa, jest też z kim pogadać, ale za to formalności jest cała masa. Malo tego, trzeba wyjść z domu i najczęściej odstać swoje w kolejkach.

Zauważyć można, że ludzie coraz bardziej ufają zakupom i transakcjom przez Internet. Bankowości internetowa i aplikacje pożyczkowe stają się coraz bardziej transparentne i przyjazne dla klientów. Daje to szansę by pożyczka online wybiła się na pierwsze miejsce i była najlepszym wyborem konsumenta. Może wtedy też cena byłaby naj. Najniższa. Jeszcze długa droga do tego, więc cieszmy się opcją wyboru póki czas.