ecommerce Zakupy

Teraz przesyłka OLX z InPost kosztuje tylko symboliczną złotówkę. Kupujący mają powody do zadowolenia

Rafał Chabasiński
12.04.2023
Teraz przesyłka OLX z InPost kosztuje tylko symboliczną złotówkę. Kupujący mają powody do zadowolenia

Już od 11 kwietnia przesyłka OLX z InPost kosztuje zaledwie złotówkę. Jakby tego było mało, tak niska cena dotyczy wszystkich standardowych gabarytów przesyłek. Oferta dotyczy dostawy do paczkomatu realizowanej za pośrednictwem Grupy OLX. 

OLX oszalał. Oferuje swoim kupującym dostawę do Paczkomatu już za symboliczną złotówkę

Galopująca inflacja przyzwyczaiła nas do ciągłego wzrostu cen. Dotyczy to także cenników operatorów logistycznych. To właśnie ten czynnik stanowi jeden z kluczowych przejawów wpływu inflacji na ecommerce jako takie. Wydawać by się mogło, że ten trend w nadchodzących miesiącach może już tylko przybierać na sile. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone i wciąż może być taniej. Od 11 kwietnia przesyłka OLX z InPost kosztuje zaledwie złotówkę.

Ta szczególnie atrakcyjna cena dotyczy oczywiście wyłącznie dostawy do Paczkomatów Inpost. Warto jednak wspomnieć, że obejmuje wszystkie standardowe gabaryty przesyłek. Maksymalny to paczki o wymiarach 41 x 38 x 64 cm ważące nie więcej niż 25 kg. Muszą się w końcu jeszcze zmieścić do urządzenia. OLX nie stosuje przy tym żadnego kryterium minimalnej wartości zamówienia.

Przesyłka OLX z InPost jest teraz zauważalnie tańsza niż pozostałe dostępne opcje. Najtańsza dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej kosztuje na OLX 8,50 zł. Opcja płatności przy odbiorze przesyłki dostarczanej przez narodowego operatora kosztuje przynajmniej 8,99 zł. Skorzystanie z usługi Orlen Paczka kosztuje 5 zł, również niezależnie od rozmiarów przesyłki. Na tym portalu typu marketplace InPost jest bezkonkurencyjny. Co jednak z ofertą konkurencji?

Przesyłka OLX z InPost za złotówkę idzie w poprzek branżowym trendom ciągłego podnoszenia kosztów dostawy

Trzeba także przyznać, że w świecie ecommerce przesyłka za złotówkę, nawet do Paczkomatu InPost, nie jest czymś często spotykanym. Zarówno na Allegro, jak i w typowych sklepach internetowych, koszt dostawy w tej konkretnej formie może sięgać już nawet 13,99 zł. Dość często możemy jeszcze trafić na stawki w okolicach 12 zł.

Można by wręcz zaryzykować stwierdzenie, że po inflacyjnych podwyżkach stawek, dostawa tańsza niż 10 zł staje się wręcz rzadkością. Pod warunkiem oczywiście, że dany konsument nie załapie się akurat na darmową dostawę z racji wartości zamówienia. W przypadku Allegro w grę wchodzi cały czas skorzystanie z udogodnień pakietu Smart. Tym bardziej nowy cennik OLX zwraca na siebie uwagę.

Jak skorzystać z tej oferty? Najprościej rzecz ujmując, wystarczy po prostu kupić coś w serwisie. Przesyłka OLX z InPost będzie dostępna automatycznie po wybraniu opcji „kup z przesyłką”. Z aktualnym cennikiem dostaw na OLX można się również zapoznać w zakładce „sprawdź warunki”.