Revolut rozdaje pakiet Premium za darmo. Ale są też kruczki, o których my byśmy na waszym miejscu pamiętali

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Revolut rozdaje pakiet Premium za darmo. Ale są też kruczki, o których my byśmy na waszym miejscu pamiętali

Revolut wprowadził nową promocję skierowaną do potencjalnych klientów. Promocja polega na oferowaniu trzymiesięcznego bezpłatnego planu Premium po założeniu nowego konta. 

Standardowa miesięczna opłata za plan Premium wynosi zwykle 29.99 zł, ale w ramach tej promocji jest dostępna za darmo. Dodatkowo, dla nowych klientów przewidziano darmową wysyłkę karty fizycznej.

Revolut to firma specjalizująca się w świadczeniu usług bankowych i płatniczych. Jej oferta obejmuje między innymi przewalutowanie pieniędzy bez prowizji, przesyłanie pieniędzy za granicę, karty płatnicze, ubezpieczenia podróżne oraz możliwość inwestowania w kryptowaluty, akcje, a od niedawna także ETF-y. Usługi te są dostępne głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, choć od jakiegoś czasu Revolut działa też nieco na desktopie za pośrednictwem internetowej przeglądarki.

Jak dostać darmowy Revolut Premium?

Aby skorzystać z promocji, nowi użytkownicy muszą wprowadzić swój numer telefonu na stronie Revoluta, po czym otrzymają unikatowy link do pobrania aplikacji. Po zainstalowaniu aplikacji i założeniu konta, użytkownicy otrzymają powiadomienie o możliwości skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego planu Premium.

Należy jednak zaznaczyć, że jeżeli po trzech miesiącach użytkownik zdecyduje się zrezygnować z planu Premium, nie powinien zamawiać karty premium – zwracają uwagę internauci na popularnej platformie internetowej Pepper. W przypadku rezygnacji z planu, karta musi zostać zwrócona, a użytkownik będzie musiał pokryć koszty jej wydania oraz wysyłki. Alternatywą jest zamówienie standardowej, bezpłatnej karty.

Co daje Revolut Premium?

Względem standardowego konta, model Premium oferuje między innymi podniesiony limit darmowych wypłat z bankomatów na poziomie 1600 zł miesięcznie czy 20 proc. zniżki na przelewy międzynarodowe. Nie ma też limitu przy darmowej wymianie walut. W ramach pakietu możemy prowadzić 2 konta z pełną funkcjonalnością.

Pakiet Revolut Premium oferuje też kilka ubezpieczeń dla jego użytkowników, wyższe odsetki na koncie oszczędnościowym i niższe prowizje za obracanie na przykład kryptowalutami i akcjami. Warto natomiast pamiętać, że generalnie są na rynku banki czy domy maklerskie, które są tańsze w korzystaniu, choć Revolut pozytywnie wyróżnia się pod względem nowoczesności i przejrzystości interfejsu.