Biedronka, Lidl, Auchan, Żabka. Jakie sklepy są otwarte w sylwestra i do której obsługują klientów?

Zakupy Dołącz do dyskusji (135)
Biedronka, Lidl, Auchan, Żabka. Jakie sklepy są otwarte w sylwestra i do której obsługują klientów?

Już tylko godziny dzielą nas od chwili, gdy 2019 rok się skończy. Jeżeli nie zrobiliśmy jeszcze zakupów na sylwestra, warto się pospieszyć. Nie wszystkie sklepy są otwarte w sylwestra w zwykłych godzinach

Każdy z nas zna to uczucie, gdy szykujemy przyjęcie i w ostatniej chwili okazuje się, że zapomnieliśmy kupić produktu, bez którego nie wyobrażamy sobie udanej imprezy sylwestrowej. Musimy szybko znaleźć otwarty sklep. I tu pojawia się problem – nie wszystkie sklepy są otwarte 31 grudnia w zwyczajowych godzinach. A ostatni dzień 2019 roku jest dniem roboczym, więc jeżeli nie mamy urlopu, spędzimy go w pracy. Możemy mieć więc problem z zakupami na ostatnią chwilę. Skrócone godziny otwarcia sklepów nie wynikają z ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i dni świąteczne oraz w niektóre inne dni. Większość sklepów skróciła godziny otwarcia w trosce o swoich pracowników. Oni też chcą się udać na przyjęcia sylwestrowe, też potrzebują czasu na przygotowanie się.  Jest to w pełni zrozumiałe.

Sklepy pracują w innych godzinach

Dobrze zrobić zakupy wcześniej, ponieważ 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Dlatego warto zadbać o to, żeby rano, po szampańskiej zabawie mieć wszystko pod ręką. Nie trzeba wtedy wychodzić spod ciepłej kołdry.

  • Biedronka” – sklepy otwarte w sylwestra do godziny 19:00
  • Lidl” – sklepy otwarte w sylwestra do godziny 18.00
  • „Tesco” – sklepy otwarte w sylwestra do godziny 18.00
  • „Netto” – sklepy otwarte w sylwestra do godziny 17:00
  • „Carrefour” – sklepy otwarte w sylwestra do godziny 18:00
  • „Auchan”- sklepy otwarte w sylwestra do godziny 18:00
  • „Kaufland” – sklepy otwarte w sylwestra do godziny 18:00

Prawdziwym ratunkiem dla spóźnialskich mogą być sklepy sieci „Żabka”. W nich zrobimy zakupy w regularnych godzinach, czyli od 6:00 do 23:00. Dzięki temu parę imprez sylwestrowych może zostać uratowanych, gdy nagle skończą się ważne artykuły pierwszej potrzeby.

Godziny otwarcia sklepów mogą się również przydać osobom, które nie wybierają się na żadne przyjęcie sylwestrowe.

Nieważne, czy zostajesz w domu, czy idziesz na przyjęcie

Wszystkim naszym czytelniczkom i czytelnikom Bezprawnika życzymy, by nadchodzący rok był najlepszy w ich życiu. Do siego roku!