Smart Casco to często idealna i tańsza alternatywa dla Auto Casco

Firma Lokowanie produktu Moto Dołącz do dyskusji
Smart Casco to często idealna i tańsza alternatywa dla Auto Casco
Advertisement

Samochód to często jedna z najważniejszych rzeczy, jaką posiadamy i o którą się martwimy. Pozwala nam dojechać do pracy, zrobić zakupy czy pojechać na wakacje. Często na auto wydajemy sporo z naszych oszczędności, dlatego chcemy o nie dodatkowo zadbać. Jeżeli Auto Casco jest dla nas za drogie, to dobrym pomysłem może być Smart Casco, które uchroni nasze cztery kółka od zniszczenia.

Co roku każdy kierowca musi ubezpieczyć swoje auto. Obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni jednak nie nasz pojazd, a jedynie nas samych przed ewentualnymi szkodami, które wyrządzimy innym uczestnikom ruchu. Działa więc w taki sposób, że jeżeli doprowadzimy do stłuczki, to nie musimy pokrywać z własnej kieszeni kosztów naprawy samochodu poszkodowanego. Musimy jednak sami zapłacić za naprawę naszego pojazdu.

A jeżeli zderzymy się np. z dziką zwierzyną albo nasz samochód zostanie zniszczony przez grad, to wtedy taka podstawowa polisa też nie chroni nas przed dodatkowymi wydatkami. Musimy je pokryć z własnej kieszeni. Abyśmy byli chronieni, potrzebne byłoby tu ubezpieczenie Auto Casco, na które jednak nie każdy chce się zdecydować, ponieważ potrafi być bardzo drogie.

Im ważniejsze jest dla nas auto, tym bardziej warto zastanowić się nad jego dodatkowym ubezpieczeniem

Dobrym wyjściem w takiej sytuacji może być minicasco, gdzie to my jako właściciele samochodu sami decydujemy, przed czym chcemy ochronić nasz pojazd. Jeżeli wiemy np. że jeździmy sporo po okolicach, gdzie na szosę często wybiega dzika zwierzyna, to dobrym pomysłem będzie ubezpieczenie się od tego typu zdarzeń, zamiast wykupowania całej, drogiej polisy Auto Casco.

Z takim rozwiązaniem mamy do czynienia w LINK4, gdzie w ramach Smart Casco, już od 59 złotych za rok, możemy ubezpieczyć nasz samochód od tego, czego najbardziej się obawiamy. Ochronić możemy się np. przed żywiołami, takimi jak pożar, huragan czy grad, które w naszym klimacie niestety występują coraz częściej. Albo wybrać ubezpieczenie przeciwko kradzieży. Można też ochronić swoje auto od szkody całkowitej, która wystąpiłaby np. przy wspomnianym powyżej zderzeniu ze zwierzyną, innym samochodem albo z powodu działania osób trzecich, które doprowadziłyby nasz pojazd do zniszczenia.

Co istotne, możemy zabezpieczyć samochód tylko na jeden z tych wypadków, albo zrobić sobie cały ich pakiet, w zależności od tego, czego się obawiamy. Nie ma więc przeszkód, by ubezpieczyć się na wypadek działania żywiołów oraz kradzieży auta, a pominąć w Smart Casco ubezpieczenie od szkody całkowitej, jeżeli uznamy, że ryzyko jest zbyt małe. To zaś przełoży się na niższy koszt, dużo łatwiejszy do udźwignięcia. Smart Casco jest więc idealne dla tych, którzy uważają, że Auto Casco jest zbyt drogie i nieopłacalne, ale którzy też nie mogą sobie pozwolić na utratę samochodu i zakup nowego w krótkim czasie.

Dodatkową zaletą Smart Casco jest też to, że objęte nim mogą być także kilkunastoletnie i tańsze auta, których wartość rynkowa nie przekracza np. 15 000 złotych. W LINK4 jak najbardziej możemy więc ubezpieczyć dodatkowo nasze auto, które może już nie jest najmłodsze, ale wciąż jest dla nas bardzo ważne, ponieważ codziennie go używamy.

Smart Casco może być faktycznie mądrym i tanim wyborem. Zwłaszcza gdy mamy auto na firmę

Często samochód jest czymś niezbędnym do naszego codziennego funkcjonowania, zwłaszcza gdy mamy rodzinę i mieszkamy pod miastem. Warto więc przemyśleć, czy do obowiązkowego ubezpieczenia nie dorzucić właśnie jeszcze Smart Casco w LINK4, które za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych rocznie uchroni nasze auto przed zniszczeniem i być może zaoszczędzi nam sporo oszczędności, które musielibyśmy wydać na nowy samochód, w przypadku zniszczenia naszego.

Smart Casco jest więc idealny dla tych, którzy nie do przejmują się aż tak bardzo każdą nową rysą na swoim samochodzie albo ewentualnymi małymi wgnieceniami, które mogą się przydarzyć na parkingu. Chcą jednak być chronieni od zdarzeń losowych, które mogłyby pozbawić ich niezbędnego do codziennego funkcjonowania samochodu.

Co więcej, jeżeli samochód jest firmowy, to nie ma przeszkód, by koszt takiego Smart Casco nie został ujęty w ramach kosztów uzyskania przychodu. Jest to dodatkowa korzyść, która sprawi, że faktycznie mniej wydamy na dodatkowe zabezpieczenie naszych czterech kółek.

Tekst powstał we współpracy z LINK4