Banki mają specjalne oferty dla graczy. Można dostać doładowanie na Steama, Xboxa czy do PlayStation Store, a także gadżety i akcesoria

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Banki mają specjalne oferty dla graczy. Można dostać doładowanie na Steama, Xboxa czy do PlayStation Store, a także gadżety i akcesoria

Jak podaje Bank Pekao, aż 17,3 milionów Polaków w wieku 9-55 lat gra w gry – pod względem liczby graczy Polska znajduje się w czołówce Europy. Mowa zarówno o grach komputerowych, jak i grach mobilnych (na telefony i tablety) czy na konsole. Nic dziwnego zatem, że banki próbują zaskarbić sobie sympatię graczy – i wprowadzają dla nich specjalne oferty.

Specjalne oferty bankowe dla graczy

Już co najmniej cztery banki postanowiły wprowadzić specjalne oferty bankowe dla graczy. Na taki ruch zdecydował się ostatnio Alior Bank, ale swoje propozycje dla lubiących ten rodzaj rozrywki mają też Bank Pekao, mBank czy Credit Agricole. Na co zatem mogą liczyć gracze?

Jak informuje bankier.pl, na początku tego tygodnia niespodziankę dla graczy przedstawił Alior Bank. Możliwe będzie zamówienie karty, na awersie której znajdzie się bohaterka uniwersum League of Legends, czarodziejka Lulu. Co jednak istotniejsze, klienci zyskują możliwość zbierania punktów podczas płatności kartą w ramach programu Mastercard Bezcenne Chwile. Zebrane punkty mogą później wymienić m.in. na akcesoria i gazety dla graczy. Część z nich będzie dostępna jedynie dla klientów Alior Banku.

Podobny program dla graczy uruchomił już wcześniej Bank Pekao. Przystąpienie do programu Mastercard Bezcenne Chwile pozwala graczom na zyskanie 8000 punktów – które można z kolei wymienić na nagrody o wartości 100 zł. Mowa m.in. o doładowaniu do Steama, na Xboxa czy PlayStation Store. Dodatkowo za każde 50 zł wydane przy pomocy karty do konta mogą otrzymać dodatkowe 2 punkty, natomiast przy płatności kartą kredytową – 5 punktów. Oprócz tego klienci Banku Pekao mogą wybrać wizerunek karty do konta spośród 15 grafik gamingowych. Warto też dodać, że jakiś czas temu bank stworzył nawet własną grę przygodową dla najmłodszych klientów.

Credit Agricole i mBank też mają oferty bankowe dla graczy

Oferty dla graczy przygotowały wcześniej również mBank i Credit Agricole. W tym pierwszym gracze mogą liczyć nie tylko na kartę z wizerunkiem gamingowym, ale również – na rabaty na platformy gamingowe, gry i akcesoria u partnerów banku. Po spełnieniu warunków promocji gracz może też otrzymać 450 zł w gotówce.

Z kolei Credit Agricole oferuje osobom, które otworzą konto osobiste, bon o łącznej wartości 60 zł (3×20 zł) do wydania na platformie Steam, a także – możliwość otrzymania koszulki z autografem Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskieog, który jest profesjonalnym e-sportowcem grającym w „Counter Strike’a”. Ponadto gracze mogą też otrzymać kartę z podpisem sportowca lub wybrać jedną z trzech kart nawiązujących stylistyką do gier komputerowych.

Można się spodziewać, że coraz więcej banków będzie mieć w swojej ofercie specjalne propozycje dla graczy. Rynek gier w Polsce jest naprawdę duży, szkoda zatem – z punktu widzenia banków – marnować szansę na zdobycie kolejnych klientów.