Tego się nie spodziewaliście: Jarosław Kaczyński na TikToku inicjuje akcję #StopFurChallenge

Dobre wiadomości Społeczeństwo Środowisko Dołącz do dyskusji (93)
Tego się nie spodziewaliście: Jarosław Kaczyński na TikToku inicjuje akcję #StopFurChallenge

#StopFurChallenge to nowa akcja zapoczątkowana przez najważniejszego obrońcę zwierząt w Prawie i Sprawiedliwości. Mowa o samym prezesie Jarosławie Kaczyńskim. 

Jarosław Kaczyński zwykle unika konferencji prasowych

Prezes Prawa i Sprawiedliwości od kilku dni jest twarzą kampanii na rzecz zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Tak zwana „Piątka dla zwierząt” zakłada wspomniany zakaz hodowli, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną zwierząt. Dodatkowo miałby w końcu zostać ograniczony ubój rytualny, schroniska dla zwierząt mają być częściej kontrolowane. Projekt zakłada również ograniczenie trzymania zwierząt na uwięzi. Prezes Jarosław Kaczyński jest miłośnikiem zwierząt, sam ma pod opieką trzy koty – Fionę, Czarusia oraz Feliksa. Sam rzadko zabiera głos na konferencjach prasowych, tym razem uznał, że sprawa jest tak ważna, że musi interweniować. Już podczas konferencji prasowej ogłaszającej „Piątkę dla zwierząt” nawoływał do ponadpartyjnego poparcia projektu. W sobotę postanowił uruchomić do swojej akcji promocyjnej media społecznościowe oraz skorzystać z lubianej przez internautów formuły nominacji do wzięcia udziału w akcji.

Jarosław Kaczyński w ramach #StopFurChallenge debiutuje na TikToku

Nikt nie spodziewał się tego, co przyniósł sobotni poranek. W materiale wideo opublikowanym przez młodzieżówkę Prawa i Sprawiedliwości pojawia się prezes Kaczyński, który mówi, że ustawa jest naprawdę potrzebna. Zwrócił uwagę, że w zakresie hodowli zwierząt futerkowych dzieje się bardzo wiele złych rzeczy. Stwierdził, że każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Nominował do #StopFurChallenge premiera Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Sobolewskiego, przewodniczącego zarządu PiS, by dalej działali w kierunku akcji zakazu hodowli. Na koniec swojego wystąpienia podsumował, że ta akcja potrzebna jest zarówno zwierzętom, jak i ludziom. Przede wszystkim jednak bardziej potrzebna jest dobrym ludziom. Krzysztof Sobolewski nominował do dalszych działań Pawła Szafernakera, Witolda Bańkę i Anetę Kordowską. Nie ukrywajmy – internauci uwielbiają nominacje. #StopFurChallenge bardzo szybko zyskuje popularność w mediach społecznościowych. Nominowani powinni pokazać poparcie dla projektu PiS.

https://twitter.com/mPokoleniePiS/status/1304691215582064641

Nie jestem do końca przekonany, czy TikTok to najlepsze miejsce na wystąpienia Kaczyńskiego

Dziwi tylko jedna rzecz. Z TikToka niedawno znikł oficjalny profil prezydenta Andrzeja Dudy. Powodem była negatywna rekomendacja dla portalu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz walka Donalda Trumpa z chińskim serwisem. Jak widać nie przeszkadza to młodzieżówce Prawa i Sprawiedliwości dalej aktywnie z niego korzystać. Jednak akcja firmowana przez prezesa Kaczyńskiego jest potrzebna i warta poparcia. Nie wiem tylko po co do wyzwania nominował premiera Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Sobolewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Przecież i tak zagłosują dokładnie tak jak będzie chciał. Lepszymi adresatami byliby politycy opozycji, którzy od czasu sławnego głosowania za podwyżkami dla posłów mogą bać się popierać kolejnych inicjatyw PiS. Mam nadzieję, że „Piątka dla zwierząt” szybko przejdzie ścieżkę legislacyjną i czym prędzej wejdzie w życie.