Po klasie o profilu disco polo przyszedł czas na szkołę dla syren. W Łodzi startują specjalne zajęcia

Gorące tematy Na wesoło Społeczeństwo dołącz do dyskusji (199) 24.02.2020
Po klasie o profilu disco polo przyszedł czas na szkołę dla syren. W Łodzi startują specjalne zajęcia

Paweł Grabowski

Jaką księżniczką Disneya chciałeś/chciałaś zawsze zostać? Śnieżką? Bellą? Jasminą? A może tak naprawdę Twoim marzeniem była Ariel – mała syrenka? Jeśli tak, to może się ono spełnić. W Łodzi rusza szkoła dla syren.

Ariel to jedna z klasycznych postaci z filmów Disneya. Ma długie do ramion czerwone włosy, niebieskie oczy, piękny głos i wspaniały zielony ogon. I bardzo dobrze pływa. Od teraz miłośnicy cosplayu będą mogli sami się przekonać, czy pływanie w rybim ogonie jest trudne. Zajęcia skierowane są dla dzieci powyżej 6. roku życia oraz dla osób dorosłych. Niestety pewną przeszkodą może być to, że do rozpoczęcia nauki szkoła dla syren wymaga umiejętności pływania. Jest to kolejny etap wtajemniczenia w sztukę pływacką. Z angielskiego nauka pływania jak syrenka to mermaiding. Nie trzeba już pracować w Disneylandzie, by poczuć się jak jedna z księżniczek Disneya.

Szkoła dla syren – jak to działa?

Nogi wkłada się do monopłetwy. Płetwa pomaga sprawnie się poruszać pod wodą. Dodatkowo dzięki monopłetwie można szybciej przepłynąć całą długość basenu. Na nią zakładany jest błyszczący materiał z lycry, który wygląda jak ogon syrenki. Materiał ma różne kolory, można sobie dokupić strój kąpielowy pod kolor ogona. Podobno bardzo podoba się to mamom oraz dzieciom. Zajęcia oparto na stylu pływackim zwanym delfinkiem, lub stylem motylkowym. To najtrudniejszy z klasycznych stylów pływackich. Wymaga bardzo dużej siły i koordynacji. Nogi są złączone, podczas odbicia się ciało wykonuje ruchy, które przypominają trochę falowanie przypomina trochę naturalne ruchy delfina w wodzie. I dlatego taki styl będzie wykorzystywany do nauki pływania jak mała syrenka. W ramach nauki uczniowie będą uczyć się akrobacji podwodnych. Ma to na celu uatrakcyjnienie nauki pływania. Dodatkowo nauka pomaga w nauczenia się swobodnego nurkowania. Ogony będą miały różne rozmiary, są elastyczne, więc szkoła dla syren stoi otworem nawet dla dużych panów.

Szkoła dla syren – co jeszcze znajdzie się w programie nauczania

Jak informują w wywiadzie dla eska.pl prowadzący szkołę dla syren w Łodzi, nauka będzie składać się z kilku etapów. Najpierw konieczna będzie nauka teorii pływania jak syrenka. W ramach przygotowania teoretycznego adepci zapoznają się ze sprzętem do nauki pływania – płetwie, ogonie oraz maskach. Sprawdzana będzie również umiejętność samodzielnego pływania. Następnie uczniowie nauczą się jak sprawnie zakładać strój. Nauka będzie trwała przez 8 spotkań po 60 minut. Po tym czasie adepci będą mogli się pochwalić umiejętnością pływania jak prawdziwa mała syrenka. Dodatkowo będą potrafili wykonywać różne podwodne akrobacje.

Pomysł jest bardzo fajny. Zachęcanie do nauki pływania w taki sposób jest bardzo atrakcyjne dla dzieci. Szkoła dla syren umożliwi spełnienie marzeń również dorosłym, którzy zawsze marzyli o byciu Ariel. To pomysł równie dobry jak klasa o profilu disco polo.