Alior Bank proponuje przedsiębiorcom nowatorskie podejście do sposobu pobierania opłat za rachunki bieżące

Finanse Firma Lokowanie produktu dołącz do dyskusji (1) 16.06.2021
Alior Bank proponuje przedsiębiorcom nowatorskie podejście do sposobu pobierania opłat za rachunki bieżące

Jolanta Szymczyk-Przewoźna

Alior Bank przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców, pod obiecującym hasłem „Twój biznes, Twoje zasady”. Bank daje przedsiębiorcom możliwość dopasowania do rachunku bieżącego planów sprofilowanych usług i transakcji – czyli klient sam może wybrać to, czego potrzebuje. Usługami i pakietami zarządza online. Do każdego z planów przypisano jedną miesięczną opłatę, przez co korzystanie z tych produktów jest tańsze, niż wynikałoby to z tabeli opłat i prowizji. 

Twój biznes, twoje zasady

Najlepiej widać to na przykładzie konkretnych rachunków: 4×4 lub Plan Biznes. Pierwszy, stworzono z myślą o klientach prowadzących uproszczoną księgowość, drugi dla rozliczających się na zasadach pełnej księgowości.

„Zdajemy sobie sprawę, że każdy biznes wymaga indywidualnego podejścia, a przedsiębiorcy cenią sobie proste rozwiązania, w dobrej cenie. Dlatego udostępniamy im podstawowe usługi za zero złotych i możliwość samodzielnego doboru produktów za jedną miesięczną opłatę. Opłaty są wyłączone lub znacznie zredukowane w stosunku do stawek w tabeli opłat i prowizji. Nasi klienci doceniają to rozwiązanie. Z rachunku „4×4″ korzysta już 26 tysięcy firm”

– mówi Dariusz Szwed, wiceprezes Zarządu Alior Banku.

Za to nie zapłacisz

Co właściciel rachunku 4×4 ma za darmo?

Oprócz prowadzenia konta, klient nie zapłaci za przelewy internetowe do ZUS i US oraz aplikację księgową online na portalu zafirmowani.pl, wydanie kart debetowych. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na wybór rachunku 4×4 może dodatkowo wybrać jeden z oferowanych przez Alior Bank pakietów sprofilowanych usług: Gotówkowy, Krajowy, Zagraniczny i Oszczędny. Cena każdego pakietu wynosi 10 zł miesięcznie. Dodatkowym atutem Rachunku 4×4 jest premia w wysokości nawet 1500 zł rocznie dla aktywnych klientów, którzy spełnią warunki określone w regulaminie promocji.

Z kolei rachunek Plan Biznes, nowy produkt Alior Banku to darmowe konto podstawowe z dwoma rachunkami pomocniczymi – wystarczy, że klient wykona w miesiącu: 4 transakcje kartą debetową (inną niż karta wirtualna) albo przelew do ZUS lub US (nie dotyczy realizacji przelewów za pośrednictwem zleceń stałych oraz przelewów natychmiastowych). Dopiero w przypadku niespełnienia jednego z ww. warunków bank naliczy miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku w wysokości 60 zł oraz miesięczną opłatę za prowadzenie każdego rachunku pomocniczego w wysokości 30 zł. Natomiast zawsze bezpłatnie dostępne są: dwie karty debetowe, wypłaty gotówki z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku, internetowe przelewy własne oraz do ZUS i US, korzystanie z systemu bankowości internetowej BusinessPro przez dwóch użytkowników oraz moduł BusinessPro eFX Trader z atrakcyjnymi kursami wymiany walut. Rachunek Plan Biznes to również trzy dodatkowe Plany Plus. Klient może w każdej chwili aktywować bądź dezaktywować online dowolną liczbę planów.

Elastyczność i personalizacja usług widoczna jest już w wielu sektorach gospodarki. Nie inaczej jest w bankowości dla klientów biznesowych. Nasza nowa propozycja – rachunek Plan Biznes obejmuje konto podstawowe z rachunkami pomocniczymi, Plan Basic z zestawem produktów i usług, które zawsze udostępniamy bez opłat. Wersję bazową rachunku Plan Biznes uzupełniają trzy rodzaje dodatkowych Planów Plus obejmujące limitowane produkty i usługi, za które, oprócz opłaty miesięcznej za plan, nie są pobierane opłaty wynikające z tabeli opłat i prowizji bankowych. Cena każdego planu wynosi 30 zł miesięcznie. Klient może swobodnie zarządzać planami usług i dopasowywać je do potrzeb firmy za pośrednictwem bankowości internetowej BusinessPro.

– dodaje Marek Sołtysiak, Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Szczegóły oferty rachunku 4×4 i rachunku Plan Biznes wraz z obowiązującymi regulaminami i Tabelą opłat i prowizji bankowych dostępne są na www.aliorbank.pl lub w oddziałach Alior Banku obsługujących klientów biznesowych.

Artykuł powstał we współpracy z Alior Bankiem