Kurierski Trójkąt Bermudzki – paczki i opłaty pobraniowe TBA Express przestały docierać do klientów?

Gorące tematy Codzienne Zakupy dołącz do dyskusji (178) 08.06.2016
Kurierski Trójkąt Bermudzki – paczki i opłaty pobraniowe TBA Express przestały docierać do klientów?

Maja Werner

Opinie o TBA Express były jak dotąd dobre, jednakże w ostatnim czasie internauci podnoszą, że kurier momentami po prostu… zapadł się pod ziemię. Nadawane paczki nie docierają do adresatów, pieniądze z przesyłek pobraniowych nie trafiają do klientów. Czy w Polsce z 2016 roku naprawdę jest to jeszcze możliwe? 

Problem z kurierem zasygnalizowała społeczność serwisu Wykop.pl, o problemach TBA Express można też wyczytać na łamach fanpage’a firmy.

TBA Express miało dobre opinie…

Zapowiadało się naprawdę ciekawie, a internauci mogli korzystać z bardzo konkurencyjnych cen. Sama w przeszłości korzystałam z TBA i miałam raczej przyjemne doświadczenia z tym przewoźnikiem. Widać było pewne odstępstwa od elity pod względem posiadanej technologii czy jakości obsługi, ale całość rekompensowała cena.

Niestety, masę negatywnych opinii na temat TBA Express można znaleźć chociażby w platformie oceniania przedsiębiorców przez Google. Przedsiębiorca osiąga tam niezbyt komfortowe 1,8/5 gwiazdek, zaś w ostatnich dniach możemy wyczytać między innymi, że:

Zastanawia mnie jak taka pseudo firma w ogóle jesszcze istnieje..ponad dwa tygodnie oczekiwania na dostarczenie przesylki „kurierskiej” i nic…kontakt z biurem obsugi klienta- zero rezultatu. Reklamacja ze strony wysylajacego-zero rezultatu.

Firma masakra przesyłka miała dotrzeć w czwartek po czym o 21 zadzwonił kurier poinformował ze paczki nie dowiezie i ze będzie w piątek do 14 niestety nie dojechał a paczka jakimś cudem jest odebrana. Nie mam pojęcia kto odebrał nazwisko niby odbiorcy przekrecone. Po telefonie do firmy pani mówi ze przecież przesyłkę dostarczono, co najlepsze ze kurier niby dostarczył a pół godz później zadzwonił ze nie dojedzie moim zdaniem zwykła kradzież!!!!!!!!!

Paczka idzie już 2 tygodnie. Brak kontaktu telefonicznego z oddziałem w poznaniu- ponad 20 wykonanych telefonów w ciągu tygodnia. Centrala w Warszawie jest bezradna, bo uwaga: nie może dodzwonić się do oddziału w Poznaniu. Na maile nikt nie odpowiada. Odradzam korzystanie z usług tej firmy.

Podobny, a nawet bardziej negatywny wydźwięk można znaleźć na fanpage’u firmy TBA Express w serwisie Facebook. Trwają tam też między innymi walki pomiędzy samymi pracownikami, którzy odsłaniają nieco kuchni funkcjonowania kuriera.

UWAGA !! FIRMA TBA NIE DORĘCZA PRZESYŁEK, MAŁO TEGO NIE WYPŁACA PIENIĘDZY ZA POBRANIA !! Z NIEOFICJALNYCH ŹRÓDEŁ WIEM, ŻE FIRMA TBA KOŃCZY SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ, PRZYNAJMNIEJ POD SZYLDEM TBA express. NIE MOŻNA SIĘ DODZWONIĆ DO ŻADNEGO PUNKTU, DZIAŁU, OPIEKUNA ITD.

Zdaniem internautów w dużej mierze przyczyną problemów jest brak pieniędzy w spółce, która nie jest w stanie opłacić nawet kurierów czy też zapewnić im paliwa. W serwisie GoWork.pl już nie tylko klienci, ale i pracownicy spółki wskazują na to, że sytuacja przewoźnika TBA Express jest raczej dramatyczna.

Biorąc pod uwagę gigantyczną skalę zjawiska w mediach społecznościowych oraz portalach opinii, trudno tutaj mówić o zwykłym przypadku ataku czarnego marketingu ze strony konkurencji – problem jest realny. Z tego też względu warto w najbliższym czasie starannie wybierać kuriera, z którego usług zechcemy skorzystać.

Na zaistniałej sytuacji najbardziej ucierpieli oczywiście nie konsumenci, tylko sprzedawcy prowadzący sklepy internetowe. Wielu z nich znalazło się w sytuacji, w której towar wprawdzie został dostarczony, ale nie zwrócono im kwoty pobrania, w rezultacie ich możliwości operacyjne zostały bardzo potężnie ograniczone.

Klientów TBA Express zainteresowanych odzyskaniem utraconych pieniędzy zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem prawnym pod adresem kontakt@bezprawnik.pl.

Ps. Przytoczone w artykule komentarze nie mają charakteru incydentalnego, stanowią jedynie bardzo niewielki wycinek opinii o TBA Express wyrażanych przez sfrustrowanych klientów.