Termin płatności minął, a klient znowu nie zapłacił. Firmy w końcu znalazły sposób na dłużników

Biznes Finanse Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Termin płatności minął, a klient znowu nie zapłacił. Firmy w końcu znalazły sposób na dłużników

Prowadzenie biznesu nie jest proste. Wie to każda osoba mająca własną firmę. Wiele z nich zmaga się z niezapłaconymi fakturami, których termin płatności dawno minął. To prawdziwy cios dla przedsiębiorstwa, ponieważ takie okoliczności jak równia pochyła kierują działalność w stronę bankructwa. Można tego łatwo uniknąć.

Dłużnicy problemem w branży B2B

Ten rok i dwa poprzednie odcisnęły swoje piętno na finansach Polaków. Wszechobecna drożyzna każe zaciskać pasa nie tylko konsumentom, ale też samym firmom, które mocno oszczędzają, i jak się okazuje, nagminnie zadłużają się u swoich kontrahentów.

Uruchomiony zostaje mechanizm, w którym dłużnicy są bezpośrednią przyczyną zatorów płatniczych w danym przedsiębiorstwie. A to właśnie przez brak zapłaty nie może ono regulować własnych zobowiązań – i koło się zamyka.

Żeby się przed tym uchronić, firmy z determinacją poszukują coraz to nowszych metod na przekonanie swoich klientów do spłaty zadłużenia. Niektóre z nich są mniej, a niektóre bardziej skuteczne.

Firmy windykacyjne wyciągają z opresji

Praktyka pokazuje, że największą skutecznością okazuje się wynajęcie firmy windykacyjnej.

Potwierdza to również badanie „Jak MŚP korzysta z windykacji” wykonane na zlecenie Kaczmarski Inkasso, z którego wynika, że aż 71% przedsiębiorców wysoko ocenia skuteczność firm windykacyjnych, z którymi przyszło im współpracować.

„W ostatnich latach rynek mocno się weryfikuje, stawiając przede wszystkim na klienta. Spowodowane jest to rozkwitem konkurencji. Przez to firmy, które ściągają długi, jeszcze dekadę temu często wzbudzały wątpliwości co do swoich działań. Dziś jednak oferują repertuar prostolinijnych, etycznych i przynoszących oczekiwany rezultat narzędzi” – mówi doradca windykacyjny CashFix.

Dla wierzycieli oznacza to koniec ze żmudną, samodzielną walką o swoją należność, która nie dość, że rzadko przynosi skutki, to jeszcze przy okazji zaburza relacje z kontrahentami. Musimy też wspomnieć o kosztach, straconym czasie i zszarganych nerwach.

Firmy windykacyjne zdejmują z przedsiębiorców ciężar całej sprawy prowadząc windykację od A do Z. Wykorzystują do tego m.in. takie narzędzia jak:

  • przypomnienie o zapłacie (e-mail, telefon, poczta elektroniczna, SMS),
  • przedsądowe wezwanie do zapłaty,
  • windykacja terenowa,
  • negocjacje z dłużnikiem (np. rozłożenie długu na raty),
  • wpisanie danych osoby zadłużonej do giełdy długów lub biur informacji gospodarczych.

Jeśli metody polubownego rozwiązania sporu nie pomogą, windykator w imieniu wierzyciela może wstąpić na drogę sądową i odzyskać dla niego pieniądze pod przymusem prawnym. A wszystko to z zachowaniem dobrych relacji biznesowych z płatnikami.

Wybierz mądrze – porównaj oferty firm windykacyjnych

Z windykacją nie powinno czekać się zbyt długo, ponieważ upływający czas może na zawsze oddalić od nas perspektywę odzyskania pieniędzy z niezapłaconych faktur. W niektórych przypadkach wystarczy tylko jedno nieopłacone przez kontrahenta zobowiązanie, by spowodować zatory płatnicze, a tym samym narazić firmę na konieczność restrukturyzacji czy ogłoszenia upadłości.

Na szczęście istnieje gotowe rozwiązanie dostępne na wyciągnięcie ręki, a jest nim windykacja online. Dzięki niej można przeprowadzić cały proces bez wychodzenia z domu.

Służy do tego bardzo dobrze oceniany serwis windykacyjny CashFix, który oferuje darmowe porównanie najlepszych ofert firm i kancelarii windykacyjnych, doradztwo w zakresie windykacji oraz pośrednictwo między przedsiębiorcą a wybraną firmą zewnętrzną.

Dlaczego przed przekazaniem sprawy do windykacji warto skorzystać z CashFix?

  • rynek windykacyjny jest rozproszony,
  • nie każda firma chce podjąć się danej sprawy,
  • oddając los swoich finansów, lepiej oddać go w ręce sprawdzonych i profesjonalnych firm.

Jest to więc idealne wyjście dla osób, które nie znajdą czasu na windykowanie długu samemu oraz dla tych, które cenią sobie spokój i natychmiastowe efekty.

Jak działa CashFix?

Mechanizm działania serwisu jest prosty i intuicyjny, a cała procedura nie zajmuje więcej niż kilka minut.

Na początek należy wypełnić formularz, który pozwoli na wygenerowanie spersonalizowanego zestawienia ofert najlepszych firm windykacyjnych. Głównymi kryteriami branymi pod uwagę są: cena, opinie klientów oraz zakres usług.

Mając już dane na temat konkretnego zadłużenia, doradca windykacyjny z CashFix kontaktuje się z osobą zainteresowaną windykacją długu, by dokładnie omówić sprawę, zaproponować firmy, które się jej podejmą, a także odpowiedzieć na nurtujące pytania.

Po rozmowie pozostaje czekać na kontakt ze strony poszczególnych firm, które zawodowo zajmują się dochodzeniem roszczeń w imieniu wierzycieli.

Nie jest to skomplikowane, prawda? Jest za to wygodne i skuteczne.

Warto pamiętać, że większość windykatorów oferuje windykację na koszt dłużnika, co oznacza, że wierzyciel nie płaci za zlecenie odzyskania pieniędzy podmiotom z zewnątrz.

Materiał reklamowy CashFix