Dziś kolejne tygodniowe losowanie w loterii szczepionkowej. Do loterii warto zarejestrować się jednak dopiero za miesiąc

Codzienne Zdrowie Dołącz do dyskusji
Dziś kolejne tygodniowe losowanie w loterii szczepionkowej. Do loterii warto zarejestrować się jednak dopiero za miesiąc

Dziś kolejne tygodniowe losowanie w loterii szczepionkowej. Pięć nagród po 50 tys. zł trafi do pięciu osób. Elektryczne hulajnogi odbierze 60 osób. Zainteresowanych losowaniem jest ponad 2 mln osób. Tyle zarejestrowało się w Loterii Narodowego Programu Szczepień. W dzisiejszym losowaniu wezmą udział osoby, które zrobiły to między 12 a 18 lipca.

Tygodniowe losowanie w loterii szczepionkowej

Dziś kolejne szansy na nagrody tygodniowe – następna będzie 28 lipca. Po cztery losowania zaplanowano w sierpniu i we wrześniu. Jedno będzie w październiku. W każdym losowaniu tygodniowym do wygrania będzie 5 razy 50 tys. zł i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk). Na pierwsze losowanie miesięczne trzeba czekać aż do 4 sierpnia. Daty kolejnych to 8 września i 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc, można wygrać dwa razy 100 tys. zł oraz dwa samochody Toyota Corolla.Losowanie finałowe zaplanowano również na 6 października.  Tego dnia dwie osoby wygrają po 1 mln złotych każda. Rozlosowane zostaną też dwa samochody Toyota C-HR.

SMS z banku i od Totalizatora

Zwycięzcy nagród natychmiastowych dostają informację od Totalizatora Sportowego SMS-em. Drugi sms przyjdzie z PKO BP. Będzie zawierał kod z jego terminem ważności i kwotę wypłaty. Po pieniądze trzeba się wybrać do bankomatu PKO BP lub jakiejkolwiek placówki tego banku. Nieco inaczej wygląda to przy bardziej wartościowych nagrodach. Te osoby, którym powiedzie się na przykład dzisiaj, dostaną sms od Totalizatora, w ciągu dwóch dni, licząc od jutra z linkiem do formularza, potrzebnego do odbioru nagrody. SMS-y przychodzą na numery telefonów podane przy rejestracji do loterii.

Już jakiś czas temu weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, zwalniające z obowiązku zapłacenia podatku dochodowego osoby, które wygrają w loterii szczepionkowej nagrody powyżej 2280 zł. Nagrody o niższej wartości z PIT zwalnia ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Kiedy się rejestrować, by zwiększyć szanse?

Przypominamy, że kto chce wziąć udział w losowaniu nagród musi się zaszczepić i zarejestrować poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl., wyrażając zgodę na udział w loterii. Można to też zrobić, dzwoniąc na infolinią 989.

Jak wybrać termin na rejestrację, by zwiększyć szansę na wygraną? O obliczenie tego pokusił się portal benchmark.pl. Co do nagrody głównej, to kalkulacje nie mają sensu. W tym losowaniu weźmie udział każdy, kto się zarejestrował między 1 lipca, a 30 września. Można „pokombinować” z losowaniami tygodniowymi i miesięcznymi. Każdy uczestnik bierze udział tylko w jednym losowaniu miesięcznym i jednym tygodniowym. Największy „tłok” był w poprzednim losowaniu tygodniowym i w pierwszym miesięcznym losowaniu czyli 4 sierpnia. Benchmark przewiduje, że korzystnie tak się rejestrować, by wziąć udział w losowaniu 8 września. Kto chce to sprawdzić, powinien się zarejestrować między 30 sierpnia, a 5 września.