WhatsApp i Messenger nie działają – to chwila tryumfu tradycyjnych SMS-ów. Sprawdź czy masz numery do ważnych kontrahentów

Społeczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji (15)
WhatsApp i Messenger nie działają  – to chwila tryumfu tradycyjnych SMS-ów. Sprawdź czy masz numery do ważnych kontrahentów

Dzisiejsza awaria dotknęła nie tylko Facebooka i Instagrama, ale też pozostałe platformy związane z Markiem Zuckerbergiem. WhatsApp i Messenger nie działają, co oznacza tryumfalny powrót klasycznych sposobów komunikacji jak rozmowy telefoniczne i SMSy. Warto więc wciąż mieć w telefonie klasyczne kontakty.

Awaria dużych portali społecznościowych to przede wszystkim problem dla wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć co dzieje się u ich ulubionych influencerów oraz znajomych podczas tego wieczora. Brak Facebooka i Instagrama oznacza, że nie dowiemy się, kto co zjadł na dzisiejszą kolację oraz jakiej dołującej muzyki słuchał w ten poniedziałkowy wieczór.

WhatsApp i Messenger nie działają. Warto więc sprawdzić, do kogo nie mamy numeru telefonu

Jednak skoro awaria dotknęła portale Marka Zuckerberga, to oznacza, że nie działają też inne serwisy. Wśród nich te służące do komunikowania się z innymi, jak Messenger i WhatsApp. Oznacza to spore utrudnienia dla tych, którzy porzucili już zdobywanie numerów i wolą rozmawiać poprzez tego typu internetowe komunikatory.

Sam przyznaje, że do wielu dalszych znajomych czy współpracowników nie mam numeru, ponieważ w ostatnim czasie nie było mi to potrzebne. Internet mobilny na telefonie mam zawsze, więc wystarczyło, że dodaliśmy się do znajomych na Facebooku, bym mógł komunikować się z kimś poprzez Messengera. Pytanie o numer telefonu często więc nawet nie padało, zwłaszcza gdy wymieniałem z kimś wiadomości bardzo sporadycznie.

Nawet jeżeli wolimy używać internetowych komunikatorów, to dalej warto mieć numer telefonu kontrahenta, zwłaszcza zagranicznego

Dzisiejsza awaria uzmysłowiła mi, a także pewnie wielu innym, że nadal oprócz nowoczesnych form kontaktu, warto zachować te bardziej tradycyjne. Posiadanie numeru telefonu pozwala na tak prozaiczne czynności niewymagające internetu jak wysłanie SMS-a czy rozmowę telefoniczną. Nie uzależnia też nas od tego, że jakiś zewnętrzny duży portal musi działać, byśmy mieli w pełni sprawną książkę kontaktów, z którą zawsze możemy się skontaktować.

WhatsApp i Messenger nie działają nadal, ale kiedy tylko zostaną uruchomione, nie pozostanie człowiekowi nic innego, jak przejrzeć z kim najczęściej wymieniał wiadomości na tym portalu i do kogo nie ma numeru telefonu. Zwłaszcza jeżeli wiążą nas sprawy biznesowe.