Możesz teraz wypowiedzieć umowę z UPC bez kary – Orange Sport i CBS Drama znikają z oferty operatora

Gorące tematy Technologie Zakupy dołącz do dyskusji (59) 04.12.2016
Możesz teraz wypowiedzieć umowę z UPC bez kary – Orange Sport i CBS Drama znikają z oferty operatora

Maja Werner

Wypowiedzenie umowy z UPC bez kary będzie możliwe w najbliższym czasie, choć niewykluczone, że tylko dla wybranych abonentów. Związane jest to ze zniknięciem z oferty kanałów Orange Sport i CBS Drama. 

Zawsze zachęcamy Was do kontaktu z redakcją, przesyłaniu nam ciekawych informacji z Waszego bezpośredniego otoczenia. I tak oto o sprawie rozwiązywania umowy z UPC dowiedzieliśmy się od czytelnika Piotra, za co serdecznie dziękujemy.

Sama sytuacja jest zgoła odmienna od tej, która miała miejsce w przypadku nc+. Wówczas operator nie stracił konkretnych kanałów, a po prostu kanały znajdujące się w jego ofercie zostały pozbawione praw do transmisji kluczowych transmisji – nc+ przestało transmitować Serie A, Ligue 1 i Primera Division. Uznaliśmy wtedy, że niestety nie są to raczej przesłanki uprawniające do wypowiedzenia umowy, choć oczywiście pozostawał margines sporu z operatorem, pozwalający na rozwiązanie umowy ze względu na okoliczności, które uległy tak drastycznej zmianie.

CBS Drama i Orange Sport znikają z Polski

Zamieszanie wokół wypowiadania umów z UPC wynika w dużej mierze z polityki prowadzonej przez same stacje telewizyjne. Otóż zarówno Orange Sport, jak i CBS Drama, wraz z początkiem 2017 roku przestają nadawać w Polsce. Warto to mieć w pamięci i na uwadze, nawet jeżeli korzystamy z innego dostawcy telewizji, niż UPC, bo w zależności od zawartych z nim umów, może to stanowić przesłankę wypowiedzenia umowy lub renegocjowania jej warunków.

Czy ktoś będzie płakał po CBS Drama? Na pewno wielu wzruszeń stacja dostarczała jej dotychczasowym (nielicznym – stąd pewnie zamknięcie) widzom emitując odcinki starych przebojów, takich jak Beverly Hills 90120 czy Dynastii.

Wypowiedzenie umowy z UPC do końca roku 2016

UPC poinformowało niektórych spośród swoich klientów drogą mailową o tym, że przysługuje im prawo wypowiedzenia umowy do 31.12.2016 roku w związku z usunięciem z oferty kanałów, których emisję dostawca zagwarantował w umowie. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każda umowa mogła posiadać postanowienia dotyczące tych konkretnych kanałów (czasami usługodawcy obiecują konkretne marki, czasem po prostu właściwą liczbę), dlatego zanim dokonamy wypowiedzenia, warto prześledzić posiadane przez nie dokumenty lub skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Nim złożymy wypowiedzenie umowy z UPC warto oczywiście zapoznać się z ofertą operatora i jego konkurencji – być może zachęci nas czymś „ekstra” do pozostania w ramach jego usług.