Drastyczne podwyżki ceny węgla w e-sklepie PGG. Akurat wtedy, gdy Polacy mają otrzymać dodatek węglowy

Codzienne Dołącz do dyskusji
Drastyczne podwyżki ceny węgla w e-sklepie PGG. Akurat wtedy, gdy Polacy mają otrzymać dodatek węglowy

Wszystko wskazuje na to, że od dziś klienci muszą przygotować się na wzrost ceny węgla w e-sklepie PGG. Internauci już skarżą się na podwyżkę cen. Prace konserwacyjne w sklepie internetowym zakończyły się, a klienci mogą zapoznać się z nowym cennikiem. 

Wzrost ceny węgla w e-sklepie PGG: internauci rozwścieczeni

Zakup węgla w e-sklepie PGG nadal jest bardzo trudny – ceny, w porównaniu do tych rynkowych, są atrakcyjne, a chętnych na kupno surowca – wielu. Internauci donoszą jednak, że zauważyli wzrost ceny węgla w e-sklepie PGG. Pierwsze doniesienia pojawiły się dziś rano; zawrzało zwłaszcza pod internetowym profilem PGG na Facebooku. Komentujący zauważają, że nastąpił znaczny wzrost ceny węgla w e-sklepie PGG – nawet o kilkaset złotych za tonę. Komentujący donoszą też o wyczyszczeniu ich koszyków przed dzisiejszą sesją (e-sklep PGG „otwiera się” o godz. 16 we wtorki i czwartki).

Jak w takim razie przedstawia się aktualny cennik w e-sklepie PGG? Obecnie np. tona ekogroszku Karlik (luzem) kosztuje już 1220 zł; taka sama jest cena ekogroszku Pieklorz oraz Retopal. Cena ekogroszku w workach wzrosła do 1420 zł za tonę. Z kolei cena za tonę kostki z kopalni Marcel wynosi obecnie 1180 zł (z wyjątkiem nieco tańszego groszku, kosztującego 1140 zł za tonę). Podwyżki są zatem faktycznie znaczące.

Nie sposób nie zauważyć – na co zresztą też wskazali komentujący – że wzrost ceny węgla w e-sklepie PGG zbiega się z… wejściem w życie dodatku węglowego. Inna sprawa, że składanie wniosków (mimo dostępnego wzoru formularza) na razie nie jest możliwe, bo nie ma jeszcze odpowiedniego rozporządzenia.

Po podwyżkach cen węgla dodatek węglowy starczy na zakup znacznie mniejszej ilości surowca – pomijając oczywiście fakt, że już i tak trudno go w ogóle kupić.

PGG zapowiada jednocześnie nową funkcjonalność

Jednocześnie na internetowym profilu PGG na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że już wkrótce ma zostać wprowadzona nowa funkcjonalność. Jak twierdzi PGG, klienci będą mogli otrzymać zakupiony w e-sklepie węgiel odebrać osobiście (lub poprzez usługę lokalnego transportu) w punktach odbioru w całej Polsce. Utrzymana zostanie również możliwość korzystania z transportu poprzez firmę kurierską.

Na razie jednak nie są znane szczegóły; nie wiadomo też, kiedy odbiór osobisty z lokalnych punktów zostanie faktycznie wprowadzony.