Choć do technologicznych nowinek podchodzę ostrożnie, to Xerox Workflow Central polubiłam od razu. Jeśli chodzi o prace biurowe, ta platforma potrafi naprawdę dużo. Marzy mi się taki wynalazek do prac domowych.
Z Xerox Workflow Central szybciej skończysz pracę
Nie tak dawno przedstawiałam wam historię firmy Xerox, której pierwszy wynalazek, kserokopiarka, zrewolucjonizował pracę biur na całym świecie. Uwolniła ludzi od żmudnego przepisywania dokumentów. Teraz mogli się skupić na ważniejszych sprawach. Firmy i urzędy zaczęły pracować dużo szybciej. A inżynierowie Xeroxa głowili się, jak jeszcze można usprawnić prace biurowe. I tak pojawiły się drukarki laserowe. Animacje komputerowe. Zarządzanie dokumentami w chmurach. Rozwiązania gwarantujące ich bezpieczeństwo. Naprawa urządzeń dzięki rozszerzonej rzeczywistości, bez konieczności wizyty fachowca w firmie.
Kończąc tekst „Co dziś robi Xerox?”, napisałam, że ich wynalazki pewnie jeszcze nieraz zmienią nasze życie. No i nie trzeba było długo czekać. Myślę o jednym z ich najnowszych produktów. Platformie Xerox Workflow Central. Jest jak wielofunkcyjny robot. Jej twórcy zaczęli od zdiagnozowania kluczowych problemów, które na co dzień utrudniają i spowalniają pracę. To odręczne notatki, które trudno oczytać, a cóż dopiero udostępnić. Masa danych i rosnące sterty dokumentów, które trzeba posortować, uhierarchizować i być na bieżąco z ich treścią. Do tego, niektóre w obcych i niezrozumiałych językach. Pliki w nieczytelnych formatach. Nim człowiek to otworzy, uporządkuje, przeczyta czy przetłumaczy mijają wieki. A przecież to dopiero początek naszej pracy. Trzeba to opracować, poskładać w całość, zabezpieczyć i wysłać. Nie zapychając komuś skrzynki. I tu wchodzi Xerox Workflow Central.
Konwertuje, streszcza, tłumaczy
„To chmurowe rozwiązanie pozwala niezawodnie konwertować dokumenty fizyczne i elektroniczne do użytecznych formatów. Xerox Workflow Central ułatwia natychmiastową konwersję dokumentów za pomocą dowolnego urządzenia, jak komputer, tablet, urządzenie mobilne lub drukarka wielofunkcyjna” zachwala swój produkt Xerox, ale to jeszcze nic. Sztuczna Inteligencja zamieni nasze odręczne bazgroły w możliwe do edytowania i przesyłania dokumenty. Konwertuje dokumenty papierowe i elektroniczne w pliki dźwiękowe. Dzięki temu w korku lub gdziekolwiek indziej można odsłuchać raport czy inny dokument, jak podcast. Jest za długi? Nasza nowa asystentka przygotuje streszczenie. Podsumuje najważniejsze kwestie i zrobi to w okamgnieniu. Jest biegła w 40 językach więc też szybciutko przetłumaczy. Na dodatek można z jej wsparcia korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Nie bez znaczenia jest także to, że na każdym urządzeniu czy to smartfon, czy laptop ma ten sam interfejs.
Możemy jej zadawać do wykonania pojedynczy proces np. konwersja na format Microsoft Office. Albo procesy kombinowane. Na przykład: łączenie do 5 plików w jeden plus podsumowanie zawartych w nich treści i zamiana na formę dźwiękową. Po tych czynnościach, kolejnym krokiem jest nadanie naszej pracy formy końcowej. Może to być email, pobranie czy wydruk. A wersja elektroniczna trafi do chmury. Wszystko to odbywa się przy wielopoziomowych zabezpieczeniach, które działają w oparciu o infrastrukturę platformy Microsoft Azure. Dokumenty można szyfrować i zabezpieczyć hasłem. A wysłaną wiadomość śledzić.
Do każdego modelu pracy
Nowa platforma Xeroxa to też odpowiednie narzędzie do pracy zdalnej czy hybrydowej. Wymuszone przez pandemię modele, już na zawsze z nami zostaną. Polacy polubili formułę hybrydową. Chwalą sobie możliwość łączenia pracy w domu i w biurze. Z badania pracuj.pl wynika, że aż 44 procent nie chciałoby aplikować do firmy, gdyby oferowała tylko stacjonarny model pracy. Z punktu widzenia pracodawcy ważne jest pogodzenie oczekiwań pracowników z interesem firmy. By mogła działać bez zakłóceń, gdy pracownicy są rozproszeni. Im lepsze narzędzia im zapewni, tym sprawniej będzie ta praca przebiegała. Dzięki Xerox Workflow Central pracownicy dostają oprzyrządowanie, które ułatwia im wiele zadań. Mogą z niego korzystać w biurze, ale też w domu czy w podróży. Mają dostęp do potrzebnych dokumentów. Mogą się łatwo i bezpiecznie ze sobą komunikować. I to na różne sposoby, z videokonferencjami włącznie. Wielkim plusem jest oszczędność czasu i intuicyjność tej platformy. Wyręcza pracowników w nużących i uciążliwych czynnościach.
Są jeszcze inne powody, które sprzyjają rozwojowi takich platform, jak Xerox Workflow Central. To kryzys energetyczny, ale też troska o klimat. Międzynarodowa Agencja Energii wskazała pracę hybrydową w 2022 roku, jako sposób na przezwyciężenie kryzysu energetycznego. MAE założyła, że około 30 proc. miejsc pracy można przenieść do domu. A każdy dzień pracy zdalnej pozwala globalnie zaoszczędzić ok. 170 tys. baryłek ropy naftowej. Agencja sugeruje, że dobrym modelem, z jej punktu widzenia, są 3 dni z domu i 2 dni w biurze.
Platformę Xerox Workflow Central można wypróbować i gdy spełni oczekiwania, wykupić subskrypcję w Xerox APP Gallery. W przypadku urządzeń wielofunkcyjnych z technologią Xerox ConnectKey, Workflow Central działa bezpośrednio na urządzeniu w postaci aplikacji ConnectKey.
Wpis powstał we współpracy z Xerox