Zarządzanie projektami to jedna z kluczowych rzeczy w wielu firmach. Dlatego bardzo ważne, by mieć do tego odpowiednie narzędzie

Firma Lokowanie produktu Technologie Dołącz do dyskusji
Zarządzanie projektami to jedna z kluczowych rzeczy w wielu firmach. Dlatego bardzo ważne, by mieć do tego odpowiednie narzędzie

partner-logo

Dobrzy w swoim fachu, kompetentni i pracowici ludzie to kluczowy element sukcesu prowadzonego projektu. Ale żeby ich praca była jak najbardziej efektywna, potrzebują oni sprawnych i funkcjonalnych narzędzi do wymiany dokumentów, poglądów i informacji. Zarządzanie projektami w Bitrix24 to jeden ze sposobów na to, by robić to skutecznie.

Zarządzanie projektami w Bitrix24

Wszystko zaczyna się od wyznaczenia szefa projektu, wytyczenia jego celów, czasu realizacji i zebrania zespołu. Wtedy można zacząć przystępować do pracy. Ale w nowoczesnych firmach nie ma przestrzeni na chaos w takich działaniach. Technologia od ładnych paru lat podrzuca przedsiębiorstwom niezliczone nowe pomysły na jeszcze lepsze zorganizowanie procesów. Jednym z uniwersalnych narzędzi pozwalających kompleksowo zarządzać firmą jest Bitrix24. To platforma dająca pełne możliwości zarówno kontaktu z klientami, jak i partnerami biznesowymi, ale też pomiędzy pracownikami. Dobrze jest, gdy w danym miejscu wszystkie operacje są skupione w jednym systemie, daje to bowiem możliwości szybkiego przełączania się pomiędzy danymi i łatwego dostępu do pożądanej informacji. W przypadku prowadzonego projektu bądź grupy roboczej te elementy są na wagę złota.

A zatem zebraliśmy już zespół i, wykorzystując Bitrix24, chcemy przystąpić do realizacji danego projektu. Co jest nam niezbędne? W pierwszej kolejności: przypisanie zadań. Mając ściśle obrany cel osoba zarządzająca projektem wybiera pojedyncze osoby bądź podgrupy, którym przydziela określone zadania. W opisywanym narzędziu taką czynność dokonuje się intuicyjnie, za pomocą kilku kliknięć myszką. W Bitrix24 wbudowany jest kalendarz, dzięki któremu dany pracownik będzie dokładnie wiedział do kiedy powinien wyrobić się z wykonaniem zadania. To nie wszystko – system pozwala też na bieżąco monitorować postępy, co szczególnie przydaje się w przypadku bardziej złożonych projektów. No i wreszcie możliwość wymiany informacji. Dana grupa robocza za pomocą wbudowanego w program narzędzia komunikacji może prowadzić dyskusje, udostępniać sobie nawzajem pliki czy planować spotkania.

Dobry na jeden projekt, dobry na wiele projektów

Często praca w danym przedsiębiorstwie przybiera formę jednego wielkiego, ciągle rozwijającego się projektu. Tu również nieoceniony okazuje się system Bitrix24, w którym możemy stworzyć mechanizmy dostosowane do naszej firmy tak, by regulowały jej działanie każdego dnia. Od tego są narzędzia do zadań cyklicznych, ustawiania zależności między zadaniami czy tworzenia harmonogramów projektów. Dana rzecz zabiera więcej czasu niż zakładano? Kilka ruchów myszką i wydłużamy pracownikom czas na osiągnięcie nałożonego na nich celu. Pojawiło się czasowe „okienko”, dzięki któremu możemy wydłużyć pożądany deadline? To również da się w Bitrix24 załatwić w parę minut. Niezwykle ważna dla kadry zarządzającej jest też możliwość generowania raportów i analizy wyników. W ten sposób oszczędza się cenny czas na żmudne wyliczenia, bo system sam podsuwa najważniejsze informacje, z których łatwo wyciągnąć odpowiednie wnioski.

A zatem, podsumowując, najważniejsze zalety Bitrix24 w zarządzaniu projektami to:

  • szybkie i przejrzyste kanały komunikacyjne
  • elastyczny kalendarz umożliwiający szybką zmianę terminów
  • narzędzie do sporządzania analiz i raportów
  • prosty interfejs
  • kompatybilność z innymi systemami

Zarządzanie projektami w Bitrix24 to tylko jedna z wielu funkcjonalności tej platformy. Przyda się ona też działom HR, osobom prowadzącym sklepy internetowe czy przedsiębiorcom chcącym usprawnić zarządzanie relacji z klientami. W przypadku zarządzania projektami niezwykle istotna jest przejrzystość przepływu informacji, komfort w komunikacji między uczestnikami danej grupy oraz elastyczność w zmianie terminów, celów czy innych bardziej szczegółowych elementów. Na całym świecie platformie Bitrix24 zaufało 12 milionów firm. Postawiły one na przewidywalne koszty, łatwą migrację z innych systemów czy zintegrowanie z wieloma popularnymi aplikacjami. Trudno się dziwić, że tyle firm postanowiło to narzędzie wypróbować na sobie.

Artykuł zawierał lokowanie Bitrix24