I ty możesz zestrzelić rosyjski samolot napadający na Ukrainę. Nie żałuj pieniędzy

Zagranica Dołącz do dyskusji (128)
I ty możesz zestrzelić rosyjski samolot napadający na Ukrainę. Nie żałuj pieniędzy

Narodowy Bank Ukrainy prowadzi zbiórkę funduszy dla ukraińskich sił zbrojnych. W Internecie przybywa zbiórek, za pomocą których możemy realnie pomagać obywatelom Ukrainy. Wartościowanie ich oczywiście nie ma najmniejszego sensu. Jednak za pośrednictwem niniejszej możemy wspólnie zrzucić się na karabiny, amunicję oraz uzbrojenie, które jest obecnie na wagę złota dla wszystkich bohaterskich obrońców Kijowa.

Mimo, że dla wielu z nas ostatnie dni, mogą być w rzeczywistości najcięższymi w życiu, to jako Naród pokazujemy, że w tych trudnych chwilach zdajemy egzamin. Internet zalała fala zbiórek za pośrednictwem których możemy wspierać obywateli Ukrainy. Na już potrzebne są lekarstwa, ciepłe ubrania, żywność, telefony komórkowe, śpiwory. W tym miejscu znajdziecie listę zbiórek, którą staramy się aktualizować na bieżąco.

Polskie firmy oraz przedsiębiorcy również wspierają uciekających przed wojną przekazując środki, organizując transport oraz zakwaterowanie. W sieci coraz więcej informacji o chętnych do przyjęcia uchodźców do swoich domów. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widziałem tylu pozytywnych i pełnych wzruszeń gestów solidarności, które w tych trudnych chwilach wykonujemy w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów.

Zbiórka funduszy dla ukraińskich sił zbrojnych zorganizowana przez Narodowy Bank Ukrainy

Wartościowanie pomocy oczywiście nie ma najmniejszego sensu, jednak w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, iż Narodowy Bank Ukrainy zorganizował specjalną zbiórkę. Za jej pośrednictwem mamy możliwość wsparcia funduszu ukraińskich sił zbrojnych.

Decyzja banku centralnego Ukrainy związana jest z wprowadzeniem stanu wojennego na terytorium całej Ukrainy. W tym celu zostało otwarte specjalne konto:

Nr konta: UA843000010000000047330992708

Jest to konto walutowe, zatem możemy przelewać na nie środki w dowolnych walutach. Zostało uruchomione w celu przyjmowania przelewów międzynarodowych. Zebrane w ten sposób środki posłużą do zakupu specjalistycznego sprzętu militarnego. Wszelkie informacje dotyczące zbiórki znajdziecie w tym miejscu.

Równocześnie, warto podkreślić przełomowy charakter tej zbiórki. W XXI w. w dobie Industrie 4.0 za pomocą crowdfundingu obywatele z całego świata, w tym również Rosjanie mają możliwość wspólnego zbierania środków, które zostaną bezpośrednio przeznaczone na walkę z najeźdźcą. Silna i wolna od rosyjskich wpływów Ukraina może przez najbliższe lata być prawdziwym gwarantem dla bezpieczeństwa Polski. Musimy o tym pamiętać, iż w naszym interesie jest, aby to wolny i niepodległy naród dzielił z nami wschodnią granicę. Nie chcemy przecież kolejnego marionetkowego rządu, który będzie męczył nas wojną hybrydową, jak miało to miejsce w ostatnim roku.