Zgubiono maturę studentki – musi ją napisać raz jeszcze

Gorące tematy Państwo dołącz do dyskusji (16) 10.07.2015
Zgubiono maturę studentki – musi ją napisać raz jeszcze

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Studentka podeszła do dodatkowych egzaminów maturalnych, ale zgubiono jej maturę – musi pisać ją jeszcze raz!

Studentka filologii polskiej kończy obecnie licencjat i chciała dostać się na swoją wymarzoną archeologię. Aby móc dalej studiować, musi wykazać, że zdawała na maturze historię i filozofię. Postanowiła podejść do egzaminów maturalnych z tych przedmiotów razem ze zdającymi je w maju uczniami. To, co stało się później, opisał portal TVN24.

Napisała egzamin i cierpliwie czekała na wyniki. Pod koniec czerwca otrzymała jednak pismo z Okręgowej komisji egzaminacyjnej z Krakowa, z którego wynikało, że złożona przez nią praca z filozofii… zaginęła! Zgubiono maturę studentki! Co więcej, nie wiadomo co się z nią stało, mimo iż w protokole odebrania matur jest zapis, że złożyła ona tam swoją pracę.

Problem nie jest dla studentki fakt, że musi ona powtórzyć egzamin maturalny. Dyrektor komisji twierdzi, że zaproponowano jej wybór dowolnego terminu, w którym mogłaby podjąć się ponownego pisania matury z filozofii. Studentka twierdzi jednak, że zaproponowano jej 4 dni na stawienie się przed komisją, a wszystko po to, by udało się jeszcze sprawdzić pracę i oddać ją do końca miesiąca. Komisja jednak nadal utrzymuje, że studentka może napisać pracę w dowolnie przez siebie wskazanym terminie.

Władze liceum, w którym egzamin był pisany i gdzie go przyjęto, twierdzą, że pewnie ktoś mógł już znaleźć pracę studentki, ale może bać się konsekwencji i nie ujawni jej. Niestety bez ocen z tego egzaminu kobieta nie ma szans na dodatkowe punkty, aby dostać się na wymarzony kierunek studiów. Jest rozgoryczona całą sytuacją, gdyż to nie ona zawiniła, ale ktoś, kto zgubił jej pracę.

Masz problemy związane z problemami na egzaminach, zagubionymi dokumentami lub nieudolnością komisji i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com