ecommerce Technologie

Odpowiedzią Allegro na ofertę Prime Amazon jest zmiana regulaminu

Odpowiedzią Allegro na ofertę Prime Amazon jest zmiana regulaminu

Konkurencja między Allegro a Amazonem się zaostrza. Po kilku dniach od wprowadzenia oferty Prime Amazon w Polsce jest odpowiedź ze strony Allegro. Od listopada wprowadza ważne dla klientów zmiany. To, miedzy innymi, wydłużony czas na opłacenie zakupów tradycyjnym przelewem czy odroczone płatności większości ofert na Allegro Biznes czy potwierdzenie transakcji przez Touch-ID oraz Face-ID dla używających telefonów iPhone. Zmiany w regulaminie Allegro dla kupujących od 8 i 17 listopada.

Zmiany w regulaminie Allegro

Dziś, kto nie ma konta w banku, a jako metodę płatności wybiera przelew tradycyjny, ma 7 dni na opłacenie zakupów. Od 8 listopada będzie miał 14 dni. Jeśli w tym czasie nie opłaci zakupu, Allegro go anuluje. Sprzedający może dodatkowo wydłużyć czas na opłacenie. Maksymalnie do 30 dni. Nowością jest jest też możliwość szybszego złożenia wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, ale tylko w określonej sytuacji. Ten program zapewnia rekompensatę kupującemu do 10 tys. zł, gdy na przykład, nie dostał opłaconych zakupów czy dostał je uszkodzone.

Allegro zaczyna stawić własne paczkomaty. Chce, żeby odbiór przesyłek odbywał się bez użycia ekranu na automacie. Będzie to możliwe jeśli klient odbierający przesyłkę skorzysta z aplikacji mobilnej Allegro. W nowym regulaminie doprecyzowano też, jak udostępniać linki do ofert Allegro Polecam. Kupujący będzie widział komunikat, że jeśli kupi coś prze taki link, to ktoś kto to poleca dostanie nagrodę.

Odroczone płatności i biometria

Nieco później, bo 17 listopada, Allegro wprowadza zmiany w zakupach firmowych. Zapowiada znaczne zwiększenie ofert z terminem płatności do 60 dni. Używający iPhonea będą mogli, także od 17 listopada, potwierdzać zakupy biometrycznie. W zakładce „Moje konto”, w sekcji bezpieczeństwo znajdą opcję Touch-ID i Face-ID.

Czy, wprowadzając te zmiany, Allegro ma szansę powalczyć z Amazonem?

– Jak pisaliśmy wcześniej, nie należy oczekiwać, że Amazon złożył broń w Polsce. De facto, oferta Amazon Prime jest bardzo korzystna. Za 49 zł rocznie mamy darmową przesyłkę i zwroty, a także dostęp do serwisu VOD i gier. Oferta jest naprawdę konkurencyjna i, moim zdaniem, zachęci szerokie grono użytkowników do skorzystania z usług Amazon – powiedział PAP Biznes Paweł Szpigiel z Biura Maklerskiego mBanku.