Wizz Air zwraca pieniądze za loty z racji koronawirusa. Oddaje całość, a czasem nawet z nawiązką

Codzienne Dobre wiadomości Dołącz do dyskusji (316)
Wizz Air zwraca pieniądze za loty z racji koronawirusa. Oddaje całość, a czasem nawet z nawiązką

Zwrot za bilet na lot Wizz Air, który został odwołany z powodu koronawirusa jest jak najbardziej możliwy. Możemy otrzymać nawet 120 procent zapłaconej kwoty. 

Od kilku dni Polska zamknęła swoje granice i wstrzymała międzynarodowy ruch lotniczy. Taka sama sytuacja ma miejsce również w pozostałych krajach europejskich. Swoje zewnętrzne granice zamknęła też Unia Europejska. Spowodowało to ogromny spadek liczby wykonywanych połączeń lotniczych pomiędzy krajami. Miliony ludzi zostało z biletami w dłoni. Linie lotnicze Wizz Air umożliwiają zwrot środków za bilet na lot odwołany z powodu koronawirusa. Od klienta zależy w jakiej formie go otrzyma i w jakiej wysokości. Jak wyglądają procedury zwrotu?

Zwrot za bilet na lot Wizz Air na indywidualne konto Wizz Air

Najkorzystniejszą formą zwrotu za bilet lotniczy na lot Wizz Air jest zwrot tych środków na indywidualne konto Wizz Air. Nie mogą z niej skorzystać pasażerowie, którym bilety kupuje pracodawca. Jeżeli pasażerowie wybiorą opcję automatycznego zwrotu, to otrzymają 120 procent pierwotnej wartości zakupionych biletów. Trafią one na indywidualne konto klienta w portalu Wizz Air. Klient będzie miał dwa lata na wykorzystanie tych środków. Linie lotnicze zachęcają do wyboru tej opcji. Jest najszybsza dla klienta i najmniej uciążliwa dla spółki. Przy czym należy pamiętać, że wybranie opcji automatycznego zwrotu uniemożliwia złożenie reklamacji online. Wszystko po to, by maksymalnie odciążyć konsultantów.

Zwrot za bilet na lot Wizz Air na konto bankowe

Jeżeli klienci nie planują latać przez najbliższe dwa lata, albo mają inne plany jak wykorzystać pieniądze ze zwrotu, otrzymają pełną kwotę zapłaconą za bilety. Ale linie lotnicze ostrzegają, że ten proces będzie trwał dłużej z powodu ogromnej ilości klientów, którzy czekają na zwrot biletów. Wizz Air zastrzega, że przetwarzanie wniosku o wysłanie pieniędzy na konto bankowe może trwać nawet dwa tygodnie. Mowa o samym procesie obsługi wniosku. Dopiero po zweryfikowaniu wniosku przez konsultantów linie lotnicze zlecą wypłatę. Może to potrwać kolejne kilka dni. Wizz Air wyśle pieniądze na kartę lub konto bankowe, z którego klient zapłacił za bilet

Zwrot za bilet na lot Wizz Air – kto może skorzystać?

Procedurami zwrotu opisanymi w artykule są objęci pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub za pomocą aplikacji mobilnej Wizz Air. Jeżeli bilety zostały zakupione przez pośredników takich jak biura podróży, zwrot za bilet na odwołany lot Wizz Air nie podlega pod opisany proces. W takiej sytuacji należy się skontaktować bezpośrednio z pośrednikiem. Co ważne, zwrot nie przysługuje w sytuacji, gdy pasażer dobrowolnie zrezygnował z lotu.

Pasażer może również zrezygnować z ubiegania się o zwrot za bilet na odwołany lot Wizz Air i dokonać rezerwacji na inny lot obsługiwany przez linie. Przy czym lot musi być na tej samej lub porównywalnej trasie, przy najbliższej okazji. Oczywiście najpierw muszą powrócić połączenia lotnicze z danym lotniskiem.

Dodatkowo Wizz Air zapewnił, że jeżeli ktoś nie mógł polecieć ze względu na poddanie się przymusowej kwarantannie, również może liczyć na zwrot za bilet w pełnej wysokości. Pasażer będzie musiał jednak przedstawić dowody na swój pobyt w kwarantannie.