Czy Chińczycy świętują nasze 100-lecie odzyskania niepodległości? O wielkiej promocji na Aliexpress 11 listopada

Zakupy Dołącz do dyskusji (29)
Czy Chińczycy świętują nasze 100-lecie odzyskania niepodległości? O wielkiej promocji na Aliexpress 11 listopada

Wszyscy fani i sympatycy chińskiego giganta wiedzą, że Aliexpress 11 listopada to prawdziwy festiwal zakupów. Wszystko za sprawą promocji, jakie w tym dniu przewidują sprzedawcy. Zbieg okoliczności sprawił, że chińskie święto pokrywa się z naszym Świętem Niepodległości.

Jak co roku, tak i teraz Chińczycy na swojej flagowej platformie szykują dla kupujących prawdziwe święto zakupów. Zbieg okoliczności sprawił, że data wielkiej wyprzedaży pokrywa się z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, dniem wolnym od pracy i niehandlową niedzielą. Oczywiście zbieżność dat jest czystym przypadkiem, niemniej jednak warto to wykorzystać.

Wielka promocja na Aliexpress

11 listopada Chińczycy obchodzą własne święto nazywane Singles Day, jego powód jest dość prozaiczny. Chińczycy świętują cztery jedynki w dacie. Z tej okazji podobnie jak przy innych, organizowany jest wielki festiwal zakupów, w który zaangażowany jest cały chiński rynek, a do jego promocji zatrudniane największe światowe gwiazdy. Co roku w tym czasie bite są kolejne rekordy, zarówno pod względem obrotów, liczby klientów, sprzedawców, jak i całego wymiaru święta. Obchody co roku kończy wielka gala, na której podsumowane są zakupowe wydarzenia dnia. W ubiegłym roku w ciągu 24 godzin sprzedano produkty o wartości blisko 24 miliardów dolarów. Do czego Polacy na Aliexpress dołożyli swoją cegiełkę.

Co Aliexpress szykuje w tym roku?

Aliexpress największa, chińska platforma handlowa dostępna w Polsce zapowiada zbliżającą się akcję już od kilkunastu dni. Już teraz możemy przeglądać i dodawać interesujące nas rzeczy. W większości dotychczas obowiązujące ceny zostały zastąpione promocyjnymi. Aby jednak zakupić rzeczy po zniżce, trzeba poczekać do soboty.

Akcja promocyjna rozpocznie się od soboty od godziny 14 i potrwa do poniedziałku do godziny 14. W ciągu 48 godzin wszystkie podlegające promocji przedmioty będzie można kupić w niższej cenie.

Niestety promocja ma też swoje wady, jeżeli ktoś korzystał z niej w ubiegłych latach wie, że ze względu na ogrom sprzedanych w tym czasie rzeczy przesyłki dochodzą do nas znacznie dłużej niż normalnie. Jeśli więc ktoś planuje zakup prezentów na święta, raczej powinien liczyć się z tym, że nie zdążą one dojść na czas.