Alior Bank daje 7 procent na lokacie bez limitów, ale czy polska gospodarka dożyje końca tej lokaty…

Finanse Dołącz do dyskusji
Alior Bank daje 7 procent na lokacie bez limitów, ale czy polska gospodarka dożyje końca tej lokaty…

Już 7 proc. na lokacie daje Alior Bank. Ważne, że nie ma limitu kwoty, na którą można założyć lokatę. To oferta dla klientów nowych i „starych”, ale środki muszą być nowe. Chcąc skorzystać z tej propozycji trzeba w pakiecie wziąć „produkt towarzyszący”.

7 proc. na lokacie daje Alior Bank

Alior Bank podniósł oprocentowanie lokat na nowe środki dla klientów indywidualnych. Maksymalnie, 7 proc. w skali roku bank płaci klientom, którzy ulokują pieniądze na 19 miesięcy. Do wyboru jest jeszcze kilka terminów, ale już z niższym oprocentowaniem. Za 365 dni można dostać 6,5 proc. Przy lokacie założonej na 282 dni Alior wypłaci odsetki w wysokości 6,25 proc. Za 182 dni 6 proc. A za 92 dni – 5,5 proc.

„Atutem oferty tych lokat pozostaje brak ograniczeń w liczbie możliwych do otwarcia lokat” chwali się Alior. Dodatkowo na plus trzeba docenić, że lokatę na każdy z tych okresów i oprocentowań można założyć, tak w oddziałach banku, jak i online. Nie jest to też oferta kierowana do najzamożniejszych klientów, ani tylko do nowych klientów. Takie ograniczenia znamy z ofert konkurencyjnych. Minimalna wpłata to 1000 zł.

Coś za coś

Pewnie nie wszyscy będą zachwyceni, że bank płacąc 7 proc. wymaga skorzystania z „produktów towarzyszących”. Może to być konto osobiste z wpływem minimum 1500 zł miesięcznie. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Nie każdemu też spodoba się lokowanie na stały procent pieniędzy na 19 miesięcy, przy rosnącej stale inflacji. Z drugiej strony, bądźmy szczerzy, o takim oprocentowaniu jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć. Czego najlepszym dowodem jest historia z 7 proc. lokatą w Banku Ochrony Środowiska. Pisaliśmy o tym produkcie: BOŚ Bank lokata 7 proc. Bank bardzo szybko wycofał się z oferowania tej możliwości. Powodem miała być ogromna liczba chętnych do jej założenia i wywołane tym problemy techniczne banku.

Przypomnę, że tyle samo co Alior Bank, czyli 7 proc. płaci za lokatę Nest Bank. Tu również trzeba założyć sobie bezpłatne konto osobiste. Lokatę można otworzyć na 6 miesięcy. Minimalna kwota to 1000 zł, ale maksymalna to 20 tys. zł.

Czyli 7 procent było już po raz pierwszy (Nest Bank), po raz drugi (BOŚ Bank) i po raz trzeci (Alior Bank). Kto da więcej?

Kalkulator lokat