Partnerzy serwisu:
ecommerce Zakupy

Allegro Smart na Allegro Lokalnie dla wszystkich użytkowników. Promocja potrwa do 30 czerwca

Rafał Chabasiński
30.04.2022
Allegro Smart na Allegro Lokalnie dla wszystkich użytkowników. Promocja potrwa do 30 czerwca

Nowa promocja największego polskiego portalu ecommerce pozwoli swoim użytkownikom korzystać z Allegro Smart na Allegro Lokalnie. Promocja potrwa do 30 czerwca. Największą korzyść stanowi tutaj darmowa i nielimitowana dostawa. Pod warunkiem, że jesteśmy akurat kupującym.

Allegro Smart na Allegro Lokalnie to najnowsza promocja portalu

Allegro eksperymentuje ostatnio z pakietem Smart. Nie tak dawno informowaliśmy o przeprowadzanych przez największy polski portal ecommerce testach możliwych w przyszłości zmian. Teraz serwis przygotował nową promocję, która pozwoli wszystkim użytkownikom korzystać z Allegro Smart na Allegro Lokalnie. Jak podaje portal cashless.pl, będzie ona obowiązywać do 30 czerwca bieżącego roku.

Jej warunki na pierwszy rzut oka wydają się proste. W regulaminie promocji znajdziemy jednak kilka istotnych zastrzeżeń. Przede wszystkim, Allegro Smart na Allegro Lokalnie jest skierowane przede wszystkim do kupujących. Portal zapewnia, że w tym przypadku użytkownik zainteresowany korzystaniem z promocji nie musi nic robić i za nic płacić.

W tym przypadku korzysta z Allegro Smart na Allegro Lokalnie bez limitu. Darmowa dostawa obowiązuje przy zakupie za minimum 40 zł od jednego sprzedającego, w opcji z wysyłką do Paczkomatów. Warto przy tym odnotować, że promocja obejmuje tylko jedną przesyłkę, niezależnie od liczby kupionych u danego sprzedawcy towarów. Oczywiście samo ogłoszenie musi posiadać oznaczenie Smart, by móc skorzystać z korzyści wynikających z programu.

Pewne różnice występują w przypadku użytkowników korzystających z programu Smart na Start. Wówczas mogą skorzystać z raptem dwóch darmowych dostaw. Dobra wiadomość jest taka, że nie wliczają się one do limitu pięciu darmowych dostaw dostępnych na Allegro.

Co więcej, kupującym korzystającym z promocji nie przysługuje możliwość skorzystania z darmowego zwrotu w ramach pakietu Smart. W takim przypadku kupujący powinien porozumieć się ze sprzedającym. Ten może zgodzić się na przyjęcie towaru z powrotem. To, kto zapłaci za przesyłkę, będzie wówczas zależeć od ustaleń pomiędzy stronami.

Allegro skierowało promocję głównie do kupujących, ale skorzystają na niej także sprzedający

Jak to wygląda od strony sprzedającego? Zgodnie z regulaminem promocji, skorzystać z niej mogą konta zwykłe, którym nie zablokowano akurat żadnej funkcjonalności dotyczących wystawiania i sprzedaży w Allegro Lokalnie. Z promocji wykluczone są w tym przypadku konta firmowe.

Sprzedający musi mieć także aktywne ogłoszenie, z opcją Kup Teraz bądź licytacyjne, w ramach którego udostępniono promocyjną metodę dostawy. Takie ogłoszenia wyróżnione zostają specjalnym oznaczeniem Smart. Jak już wspomniano wyżej, promocja obejmuje jedynie wysyłkę do Paczkomatów InPost. Nie obejmuje ona dostawy kurierem.

Sprzedający mogą przy tym wysłać maksymalnie ośmiu przesyłek z darmową dostawą Smart w czasie trwania promocji. Po raz kolejny pewne ograniczenie występuje w przypadku kont korzystających z programu Smart na Start. Także w przypadku sprzedających limit darmowych dostaw, tym razem wysyłanych do klienta, wynosi dwie. Równocześnie do limitu włączają się jedynie przesyłki faktycznie wysłane, nie zaś wystawione na Allegro Lokalnie ogłoszenia.

Jeżeli obie strony transakcji korzystają akurat z pakietu Smart, to za przesyłkę zapłaci Allegro. Jeżeli z pakietu korzysta tylko sprzedający, lub kupujący zrobił zakupy za mniej niż 40 zł., to poniesie standardowy koszt wysyłki wynoszący 8,99 zł.