Sauna tylko dla kobiet – mężczyźni chcą bojkotować wrocławski aquapark

Gorące tematy Społeczeństwo Dołącz do dyskusji (241)
Sauna tylko dla kobiet – mężczyźni chcą bojkotować wrocławski aquapark

Dyskryminacja niejedno ma imię. Okazuje się, że może ona dotyczyć również mężczyzn, którzy… nie mogą wejść do sauny. Aquapark Wrocław jest przez to znowu pod ostrzałem, a internauci ostrzegają – tym razem może się skończyć to bojkotem konsumenckim.

Aquapark Wrocław znowu rozgrzewa internety. Już od dłuższego czasu park ma specjalną ofertę dla kobiet w saunach – bez wstępu dla mężczyzn. Budziło to olbrzymie kontrowersje – tym bardziej, że ten wrocławski obiekt jest kontrolowany przez miejscowe władze. I myli się ten, kto uważa, że to kolejna wyłącznie internetowa afera. W sprawę już rok temu włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Rzecznik ma wątpliwość, czy ta praktyka nie stanowi przejawu dyskryminacji mężczyzn ze względu na płeć w dostępie do usług oferowanych publicznie – brzmiał oficjalny komunikat RPO.

A co na to aquapark? Postanowił strefę dla kobiet… jeszcze rozszerzyć.

Aquapark Wrocław. Klienci zaczynają się buntować

Jak widać, wrocławski park wodny specjalnie apelami Rzecznika się nie przejął, bo postanowił, że kobiety będą miały w obiekcie jeszcze większe prawa – kosztem mężczyzn.

Aquapark nawet specjalnie nie ukrywa tego, że w określone dni mężczyźni są odprawiani z kwitkiem. – W strefie znajduje się sauna dedykowana tylko Paniom, a wtorki w Saunarium są dniami saunowania tylko dla kobiet – czytamy na oficjalnej stronie aquaparku.

Z internetowych komentarzy można się dowiedzieć, że pomysł „kobiecych stref” podoba się wielu klientkom. Gorzej z co poniektórymi klientami. W sieci można już nawet znaleźć wezwania do bojkotu.

Może czas na bojkot konsumencki? Czy wrocławscy mężczyźni są w stanie zawalczyć o swoje prawa? Wiadomo, że z seksizmem najlepiej walczy się portfelem. Gdyby nawet 10 proc. mężczyzn regularnie odwiedzających ten basen skorzystało z innej usługi to myślę, że efekt byłby odczuwalny – wzywa użytkownik Wykopu Sildenafil.

Apel spodobał się wielu amatorom relaksu w saunach. Inni jednak wskazują, że sfera kobiet to dobry pomysł. W końcu nie każda kobieta czuje się komfortowo przebywając w saunie razem z facetami. Może więc ten jeden dzień w tygodniu powinien być zarezerwowany tylko dla nich?

Aquapark Wrocław się doigra? Raczej bojkot pozostanie w sieci…

W tym sporze obu stronom trudno nie odmówić pewnych racji. Z jednej strony, kontrolowana przez miasto instytucja nie powinna dyskryminować mężczyzn. Z drugiej – jeden dzień „tylko dla kobiet” może pomóc się zrelaksować sporej grupie osób. I nie jest to chyba wielka tragedia, jak mężczyzna w jeden dzień w tygodniu nie będzie mógł pójść na saunę…

Ciąża? Pani podziękujemy. Dyskryminacja kobiet na rynku pracy ma źródło w przepisach

Czy jednak aquaparkowi naprawdę grozi bojkot? Znając historię internetowych afer, raczej trudno się tego spodziewać. U nas nawet żartowanie z narodowej świętości, czyli Powstania Warszawskiego, nie zaszkodziło biznesowo producentowi pewnego napoju. Więc pewnie tym bardziej nie zaszkodzi biznesowo sprawa nieporównywalnie przecież mniejszego kalibru.