Zmiany dla klientów Banku Millenium i Euro Banku? Na szczęście obędzie się bez utrudnień

Finanse Dołącz do dyskusji (20)
Zmiany dla klientów Banku Millenium i Euro Banku? Na szczęście obędzie się bez utrudnień

Znana jest już data połączenia Banku Millennium z Euro Bankiem. Wiemy, co się zmieni dla klientów poszczególnych z nich. Czy owo przejęcie rodzi jakieś obowiązki, czy utrudnienia dla klientów? Na szczęście nie.

Bank Millennium i Euro Bank

Jak donosi Money.pl, znana jest już data przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium. Data swoistej fuzji to 1 października. Rzecz jasna swoje zgody wydały już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Komisja Nadzoru Finansowego.

O przejęciu było wiadomo już dawno temu, bo umowa pomiędzy bankami podpisana została już w listopadzie zeszłego roku. Poinformowano właśnie, co owo przejęcie oznacza dla klientów, a w szczególności konsumentów przejmowanego Euro Banku.

Na początku warto od razu zaznaczyć, że połączenie banków będzie w zasadzie automatyczne i nie będzie rodziło żadnych obowiązków dla klientów. Administratorem danych osobowych klientów Euro Bank stanie się z dniem przejęcia Bank Millennium.

Co się zmieni dla klientów Euro Bank?

Od 1 października 2019 roku Bank Millennium stanie się stroną umów o produkty i usługi — nie będzie wymagane podpisywanie aneksów do umów. Od 11 listopada 2019 roku, placówki Euro Banku zmienią się w placówki Banku Millennium. Co ważne, nie zmienią się numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych. Zachowane zostaną obecne kody PIN do kart, a także harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych. Nie zmienią się również harmonogramy spłat kredytów ratalnych i hipotecznych udzielonych w walucie polskiej.

Dodatkowo sieć bankomatów, z których dostępne są darmowe wypłaty, rozszerzy się o bankomaty przejmującego banku. Zmieni się również sposób dostępu do konta, bo aplikację i serwis transakcyjny Euro Bank, zastąpi Millenet. Między 8 a 10 listopada 2019 roku planowana jest przerwa techniczna, po której wyłączony zostanie dostęp do aplikacji mobilnej Euro Banku. Millennium prosi o zlecanie operacji we wcześniejszym terminie.

Oczywiście dla klientów Millennium nic się nie zmienia. No może poza tym, że pojawią się nowe placówki banku, a także nieco więcej dostępnych bankomatów.

Źródło zdjęcia tytułowego: Millennium