Bank Pekao znowu to zrobił. Oprocentowanie lokat w górę

Finanse Dołącz do dyskusji
Bank Pekao znowu to zrobił. Oprocentowanie lokat w górę

Dobra wiadomość dla osób, które wciąż rozglądają się za ciekawą ofertą lokaty. Bank Pekao podwyższa oprocentowanie lokat, a z nowej oferty skorzystają zarówno osoby, które przeniosą swoje oszczędności do banku, jak i dotychczasowi klienci.

Eksperci ostrzegają już teraz – już wkrótce banki mogą nie tylko zaprzestać oprocentowania depozytów, ale i możliwe jest ich ponowne obniżenie. Los lokat wydaje się zatem niepewny. Tym samym osoby, które rozważają otworzenie lokaty, powinny w niedługim czasie podjąć ostateczną decyzję.

Bank Pekao podwyższa oprocentowanie lokat

O podwyżkach oprocentowania lokat informujemy na łamach Bezprawnika już od jakiegoś czasu. Niektóre oferty wydają się być całkiem interesujące (za przykład niech posłuży oferta Toyota Bank) , choć należy zaznaczyć, że zazwyczaj konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków.

Osoby nadal poszukujące odpowiedniej oferty powinien zainteresować zatem fakt, Bank Pekao podwyższa oprocentowanie lokat. Od 11 lipca zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku będą mogli skorzystać z atrakcyjniejszej oferty lokaty na nowe środki.

W przypadku lokaty na 6 miesięcy oprocentowanie wyniesie 5,5 proc. w skali roku, na 9 miesięcy – 6 proc. w skali roku, a na 12 miesięcy – 6,5 proc. w skali roku. Tym samym im dłuższy okres lokaty, tym korzystniejsza staje się dla klienta oferta Banku Pekao.

To jednak nie wszystko. Oprócz tego, że Bank Pekao podwyższa oprocentowanie lokat na nowe środki, podniesione zostanie też oprocentowanie na. Lokatach Standardowych – stanie się to tydzień później, a oferta zacznie obowiązywać od 18 lipca. W ramach nowej oferty klienci będą mogli zyskać nawet 4 proc. na lokacie 12-miesięcznej otwartej w kanałach zdalnych. Nie jest to oczywiście oszałamiająca oferta, ale, na tle konkurencji – i tak całkiem niezła.

Bank Pekao ma dla swoich klientów jeszcze jedną propozycję. Mowa o lokacie z funduszem inwestycyjnym – oprocentowanie w ramach tej oferty wynosi 7 proc. w skali roku. Należy jednak pamiętać, że z tej oferty mogą skorzystać wyłącznie klienci, którzy ulokują połowę lokowanej kwoty w jednym z wybranych funduszy inwestycyjnych Pekao TFI. Oferta jest dostępna zarówno w placówkach banku jak i za pośrednictwem kanałów zdalnych, co dla klientów może stanowić dużą wygodę.

Ponadto Bank Pekao wychodzi też naprzeciw klientom, którzy preferują obsługę produktów bankowych poprzez aplikację mobilną. Dla nich bank przygotował ofertę Lokaty Peo Pay – na 3 miesiące, do 30 tys. zł, oprocentowanej na 5 proc. w skali roku. Należy przy tym zaznaczyć, że lokatę w aplikacji i lokatę z funduszem klienci mogą otworzyć zarówno ze środków już posiadanych w Banku Pekao, jak i transferowanych z innych banków. Z założeniem lokaty warto jednak się pospieszyć – oferty będą dostępne do końca sierpnia.