Te wafelki są dokładnie takie same jak te markowe, tylko nie ma na nich logo. To częste wytłumaczenie niższych cen w dyskontach. Pewien wykopowicz udowadnia, produkty z Biedronki znacząco różnią się składem od tych samych produktów w innych sklepach. Czy jego zarzuty są słuszne?
Użytkownik portalu wykop.pl podzielił się swoim odkryciem, jakiego dokonał po porównaniu składu dwóch, zdawałoby się takich samych produktów. Nie chodzi tu o porównanie markowego napoju do jego „biedronkowego” odpowiednika. Internauta opisuje, że kupił w Biedronce napój Lipton Ice Tea o smaku cytrynowym. Przyzwyczajony do smaku w produktach dostępnych w innych sklepach, od razu poczuł znaczącą różnicę.
Jakiś czas temu zakupiłem w sklepie Biedronka napój Lipton ice tea o smaku cytrynowym , już po pierwszym lyku coś było nie tak mimo iż napój był słodzony w lodóce był paskudny w smaku , badzo słodki , smak przypominał tanie napoje herbaciane zastanawiając się dlaczego tak jest sprawdziłem skład.
Szybko znalazł odpowiedź na swoje pytanie. Jak się okazało, Lipton, który można kupić w sklepach sieci Biedronka, ma inny skład od tego, który jest dostępny w innych miejscach. Następnie porównał butelkę o pojemności 2l ze sklepową, która zawiera 1,5l napoju.
Dwulitrowy lipton zawiera: wodę, cukier, fruktozę, kwas cytrynowy, ekstrakt czarnej herbaty (12%), sok cytrynowy, regulatory kwasowości i substancje słodzące. Z kolei butelka kupiona w innym sklepie zawiera wodę, cukier, kwas cytrynowy, ekstrakt czatnej herbaty (14%), sok cytrynowy, regulatory kwasowości i przeciwutleniacze. Wnioski? Niższa zawartość ekstraktu z czarnej herbaty i cukru na rzecz słodzików. Kilka tygodni temu UOKiK donosił, że gorsze ubrania w Polsce są normą. Czy tak samo jest z artykułami spożywczymi?
Czy Biedronka sprzedaje produkty gorszej jakości?
Okazuje się, że wcale nie. Już jakiś czas temu zapowiedziano obniżanie zawartości cukru w produktach koncernu PepsiCo. To samo dotyczy soli i tłuszczów nasyconych. To odpowiedź na aktualne trendy wśród konsumentów, którzy coraz częściej na pierwszym miejscu stawiają zdrowe odżywianie i wagę z otyłością. Kilka dni temu, przedstawicielka koncernu przekonywała w wypowiedzi dla portalspozywczy.pl:
W napojach na bazie herbaty Lipton Ice Tea częściowo zredukowaliśmy ilość cukru dodanego, zastępując go glikozydami stewiolowymi. Obecnie herbaty Lipton Ice Tea zawierają o 30% mniej cukru. Mniej cukru zawierają też nowe warianty smakowe napojów Mirinda i 7UP. Ponadto konsumentom oferujemy bezcukrowe napoje gazowane, np. cytrusową Pepsi Lime i wiśniową Pepsi Cherry, a także Pepsi Light i Pepsi Baz Kalorii – tłumaczy Małgorzata Skonieczna.
W najbliższej przyszłości podobny los czeka chipsy i inne słone przekąski, w których zostanie zmniejszona zawartość soli i tłuszczów nasyconych.
Wbrew temu, co sugerują niektórzy internauci, paradoksalnie w Biedronce można kupić… nowszą i lepszą partię napoju Lipton. Okazuje się, że portugalska sieć nie jest wcale taka zła, nawet jeśli chodzi o zarobki w biedronce.