Biedronka znowu rozdaje 1000 zł. To bardzo miły gest znanej sieci sklepów

Praca Społeczeństwo Zakupy Dołącz do dyskusji
Biedronka znowu rozdaje 1000 zł. To bardzo miły gest znanej sieci sklepów

Biedronka kolejny raz ogłosiła dodatkowe premie dla swoich pracowników. Tym razem chodzi o równowartość 1000 złotych. 

Biedronka jest ogromną siecią handlową, w której każdego dnia zakupy robią miliony Polaków. To również jeden z największych pracodawców w branży handlowej. I generalnie pracownicy na niego nie narzekają, co też się chwali, bo przecież wszyscy pamiętamy z jakiego poziomu startowała sieć, popularyzując w Polsce de facto pojęcie dyskontu.

Kwartał temu pisaliśmy o tym, że Biedronka rozdaje pieniądze. Postanowiono wówczas przeznaczyć kwotę 1500 złotych dla pracowników (z wyłączeniem tym najnowszych) z racji niepewności ekonomicznej wywołanej zdarzeniami na świecie oraz inflacją.

Biedronka znowu rozdaje pieniądze

Dziś przed południem pracownicy Biedronki otrzymali list od swojego prezesa, z którego wynika, że sieć przewidziała dla nich premie świąteczne. To nie nowość, ponieważ w podobny sposób były one dystrybuowane przed nosem. Premie te mają tym razem formę niegotówkową, natomiast niewątpliwie przyjmą formę niezwykle atrakcyjnych bonów.

W uznaniu wyjątkowego wysiłku, który przełożył się na dobre wyniki firmy, Zarząd zdecydował o pry znaniu pracownikom sklepów, centrów dystrybucyjnych i biur zatrudnionym na stanowiskach niemenedżerskich, a także pracownikom sklepów agencyjnych oraz wybranym współpracownikom, rabatu do wartości 1000 zł na zakupy w sklepach Biedronka. (…)

Wraz z paczkami świątecznymi i świątecznymi doładowaniami e-kodów, które już do Was dotarty. dodatkowe vouchery rabatowe bedą, mam nadzieje, znaczącym wsparciem, które pozwoli Wam spokojnie i radośnie świętować razem z Waszymi bliskimi czas Bożego Narodzenia.

Jeden z naszych zaufanych informatorów spodziewa się, że premia 1000 złotych może działać podobnie jak w przyszłym roku, czyli na przykład w postaci 10 kuponów o wartości 100 złotych każdy. Nie jest to przy tym „promocja z haczykiem”, tylko wystarczy zrobić zakupy o wartości na przykład 110 złotych, by zapłacić 10 złotych od siebie, a resztę z kuponu od pracodawcy.

To dobrze, że firmy dbają o swoich pracowników

Bony towarowe od sieci spożywczych dla swoich pracowników nie są niczym nowym, natomiast warto podkreślić, że jest to często ciężka i niewdzięczna praca (choć z reguły wcale nie tak źle wynagradzana, jak się powszechnie sądzi).