Biuro Alfa Star ogłosiło upadłość – co dalej?

Codzienne dołącz do dyskusji 29.08.2015
Biuro Alfa Star ogłosiło upadłość – co dalej?

Maja Werner

Portale informacyjne w trybie pilnym donoszą, że upadłość ogłosiło biuro podróży Alfa Star z Radomia, choć jeszcze wczoraj oferowało wycieczki.

Biuro w informacji o swojej upadłości zrzuca oczywiście odpowiedzialność za niepowodzenie w biznesie na barki Skarbu Państwa. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Alfa Star czytamy bowiem:

We wszystkich sprawach związanych z niezrealizowanymi umowami o świadczenie usług turystycznych, powrotami do kraju jak w sprawie zwrotu środków za niezrealizowane świadczenia należy kontaktować z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa. Tel. 022 5979500

Jest to prawdziwa informacja – klienci pozostający poza granicami kraju muszą obecnie liczyć na pomoc z powrotem do kraju ze strony wskazanego marszałka województwa.

Zdaniem TVN24 problemy biura pojawiały się już w lipcu, kiedy egipskie hotele informowały turystów o problemach we wzajemnych rozliczeniach z organizatorem wycieczek. Alfa Star informowało wówczas, że kłopoty mają jednak charakter przejściowy i nie należy się nimi przejmować.

alfastar

Walczyli, a może raczej „walczyli” do samego końca, ponieważ jeszcze wczoraj na facebookowym fanpage’u biuro zachęcało do skorzystania z promocyjnej oferty wakacyjnej. Dziś ogłosiło upadłość.

Turyści porzuceni przez organizatora za granicą mogą oczywiście liczyć na wsparcie ze strony organów Państwa. Osoby, które straciły szansę na wakacje mogą liczyć na odszkodowanie od Skarbu Państwa (co zresztą samo w sobie nie powinno cieszyć obywateli, ponieważ z własnej kieszeni od lat finansujemy działalność miernej jakości biur podróży). Wynika to zresztą po części także z winy ustawodawców i niewłaściwego wdrożenia unijnej dyrektywy.

Aby powalczyć o zwrot pieniędzy z wakacji ze Skarbu Państwa, warto poradzić się specjalisty. Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.