Ten moment nastąpił. Nest Bank rozszerza obsługę BLIKA

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Ten moment nastąpił. Nest Bank rozszerza obsługę BLIKA

Najnowsza aktualizacja oferty Nest Banku stanowi kolejny krok w kierunku usprawnienia codziennego zarządzania finansami. Dzięki wprowadzeniu możliwości dokonywania przelewów na telefon BLIK, klienci mogą teraz korzystać z jednego z najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych w Polsce.

Polski Standard Płatności, który stoi za popularną usługą BLIK, odnotowuje znaczący wzrost popularności tego narzędzia. Z danych wynika, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy, od kwietnia do czerwca 2023 roku, dokonano niemal 100 milionów transakcji o łącznej wartości 13,3 miliarda złotych. Dzięki współpracy Nest Banku z PSP, teraz kolejne miliony klientów będą mogły dołączyć do tego grona.

– Przelew na telefon BLIK  to obecnie najdynamiczniej rosnąca usługa BLIKA, która stanowi blisko jedną czwartą wszystkich naszych transakcji. Zarejestrowanych mamy ponad 15 mln numerów telefonów użytkowników, którzy w łatwy oraz szybki sposób mogą odbierać pieniądze. Od teraz klienci Nest Banku również mogą korzystać z tej opcji oraz przekonać się o jej licznych zaletach takich jak dostępność, natychmiastowość czy brak konieczności znajomości numeru konta odbiorcy. Mamy nadzieję, że przypadnie im do gustu i jeszcze bardziej ułatwi codzienne zarządzanie finansami  – mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w BLIKU.

BLIKNIJ kasę koledze z Nest Banku

Nie bez powodu przelewy na telefon BLIK zyskują taką popularność. Wystarczy znać numer telefonu odbiorcy, by móc przesłać środki bez konieczności wpisywania skomplikowanego, 26-cyfrowego numeru konta. Co więcej, transakcja jest natychmiastowa i całkowicie darmowa. Dzięki temu można w mig zwrócić długi znajomym czy wysłać kieszonkowe swojemu dziecku.

„Przelewy na telefon stanowią obecnie jedną czwartą wszystkich transakcji dokonywanych za pomocą BLIKA. To dynamika, która nas zachwyca,” komentuje Marcin Waldowski z Departamentu Rozwoju Produktu w BLIKU. „Cieszymy się, że klienci Nest Banku będą mogli przekonać się o zaletach tego rozwiązania.”

Uruchomienie tej usługi w Nest Banku jest proste. Aby dokonać przelewu, wystarczy kilka kliknięć w aplikacji mobilnej. Natomiast aby odebrać środki, ważne jest, by numer telefonu był zarejestrowany w systemie – co można łatwo sprawdzić i skonfigurować w aplikacji.

Wprowadzenie przez Nest Bank możliwości korzystania z przelewów na telefon BLIK to znak, że banki nieustannie podążają za najnowszymi trendami w dziedzinie technologii. Jest to kolejny krok w kierunku tworzenia bankowości przyjaznej, wygodnej i dostosowanej do potrzeb współczesnego klienta.