Partnerzy serwisu:
ecommerce

Na polski rynek wejdzie Bolt Market. Będzie oferować zakupy spożywcze z błyskawiczną dostawą

Rafał Chabasiński
15.07.2021
Na polski rynek wejdzie Bolt Market. Będzie oferować zakupy spożywcze z błyskawiczną dostawą

Bolt Market ma zaoferować swoim klientom dostawę zakupów spożywczych w ciągu 15 minut. Usługa wejdzie na polski rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Obecnie Bolt poszukuje kadry zarządzającej projektem w naszym kraju.

Bolt Market zamierza zaoferować Polakom zakupy spożywcze online z błyskawiczną dostawą

Epidemia koronawirusa przyspieszyła zmiany w sposobie myślenia o zakupach zarówno konsumentów, jak i sprzedawców. Rynek ecommerce, w tym także usługi delivery, rozwijają się błyskawicznie. Także w Polsce. Luzowanie pandemicznych obostrzeń wcale nie sprawiło, że Polacy zrezygnowali z zamawiania online jedzenia z dostawą. Wręcz przeciwnie: wygląda na to, że polubiliśmy wygodę i bezpieczeństwo oferowane przez tą metodę.

Nic więc dziwnego, że firma Bolt zdecydowała się wprowadzić w naszym kraju usługę Bolt Market. Chodzi o zamawianie online zakupów spożywczych z dostawą do domu. Firma zakłada, że taka usługa będzie realizowana w ciągu 15 minut od złożenia zamówienia do dostarczenia towaru klientowi.

Bolt Market opiera się o sieci własnych magazynów spożywczych zlokalizowanych różnych punktach danego miasta. Z nich kurierzy Bolta będą pobierać towar i następnie dostarczać go klientom. Zgodnie z oficjalnym komunikatem sieci: „Jest to nie tylko kolejny krok w realizacji strategii rozwoju dostaw jedzenia w ramach Bolt Food, ale także dodatkowa możliwości zarobku dla kurierek i kurierów, którzy już współpracują z platformą dostarczając posiłki”.

Rynek delivery w Polsce rozwija się bardzo szybko, w dużej mierze dzięki pandemii koronawirusa

W tym momencie Bolt rekrutuje kadrę zarządzającą całym przedsięwzięciem w Polsce. Poszukuje pięciu pracowników, na stanowiska takie, jak country manager, operations manager, operations specialist. Zadaniem tworzonego teraz zespołu będzie nie tylko przygotowanie ogólnej strategii działania, ale także chociażby zbudowania całego łańcucha dostaw. Innymi słowy: mają zbudować usługę Bolt Market w naszym kraju.

Zgodnie z założeniami sieci Bolt Market ma zacząć funkcjonować w Polsce, a także w kilku innych państwach, w ciągu kilku następnych miesięcy. Firma obecnie w dalszym ciągu testuje nową usługę na swoim rodzimym estońskim rynku. Plany stworzenia podobnej usługi, choć najwyraźniej dużo mniej zaawansowane, ma chociażby fiński Wolt.

Bolt Market nie stanowi rzecz jasna prekursora zakupów spożywczych z dostawą do domu klienta. Rozszerzenie oferowanych usług także o zakupy spożywcze to rozsądny kierunek ekspansji dla dostawców jedzenia z restauracji. Tymi z kolei stały się firmy wcześniej oferujące przede wszystkim przewóz osób. Tu przykład stanowi właśnie Bolt, ale także Uber. Rynkiem zainteresował się także InPost.

Platforma Uber Eats współpracuje już z Żabką. Glovo z kolei postawiło na partnerstwo między innymi z Biedronką. Także poszczególne sieci handlowe, oferują już najczęściej swoim klientom jakąś możliwość zrobienia zakupów online. Warto jednak pamiętać, że najczęściej nie jest do dostawa błyskawiczna jak to ma mieć miejsce w przypadku Bolt Market.