Co za czas, by żyć w Mołdawii. Najpierw dominacja nad Polakami, a teraz jeszcze Revolut

Finanse Technologie Zagranica Dołącz do dyskusji
Co za czas, by żyć w Mołdawii. Najpierw dominacja nad Polakami, a teraz jeszcze Revolut

Mołdawia to jeden z najbiedniejszych krajów w regionie. Powód jest taki sam, jak w przypadku wszystkich biednych krajów w regionie – Rosja. 

Zdestabilizowany kraj, którego część okupowana jest przez prorosyjskich separatystów, od lat boryka się ze swoimi problemami. To z kolei sprawia, że Mołdawianie wyruszają na zachód w poszukiwaniu lepszego życia, trafiając między innymi do Polski. Teraz będą mieli wreszcie narzędzie do wspierania swoich bliskich w Kiszyniowie i jego okolicach, ponieważ na rynek mołdawski trafia nowa, specjalna wersja znanej aplikacji.

Revolut Lite, czyli podstawy Revoluta

Mołdawia, Armenia oraz Makau to trzy nowe rynki, które od dziś objęte są zasięgiem aplikacji Revolut Lite, czyli skromnej i prostej wersji Revoluta, która umożliwia bezpłatne przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami systemu. Lite obsługuje połączenia zarówno pomiędzy aplikacjami Lite, jak i zwykłym Revolutem. Płatne jest wypłacanie pieniędzy z Lite na konta zlokalizowane w innych bankach, jednak z informacji prasowej dowiadujemy się, że z racji premiery na trzech nowych rynkach, od sierpnia 2023 te prowizje znikną.

Swoją drogą, współczuję biuru prasowemu Revoluta. Pisanie z rana entuzjastycznych wieści o Mołdawii, po tym co wydarzyło się wczoraj, na pewno nie jest łatwym zajęciem.

To może być naprawdę interesujące rozwiązanie dla Naddniestrza, czyli separatystycznego regionu Mołdawii. Polecam reportaże kanału BezPlanu z tamtego miejsca, byście mogli zapoznać się między innymi z patologiami tamtego sektora finansowego. Kto wie, może ten Revolut Lite będzie dla Mołdawii jak nowe Dino w jakiejś zapomnianej, polskiej wsi?

Revolut działa w 42 krajach. Można też przysyłać pieniądze do Polski

Oczywiście, przy całej sympatii do Mołdawian i ich prób wyjścia z cienia tej sowieckiej swołoczy, w idealnym scenariuszu pieniądze nie płyną z Polski do Mołdawii, Armenii czy Makau, ale z innych krajów do Polski. To oczywiście jest w naszym kraju możliwe i dostępne w ramach pełnej aplikacji Revoluta już od dawna. Mam w pamięci czasy, gdy transfer pieniędzy z zagranicy do Polski był wielkim wydarzeniem, wycieczki do banków, Wester Union itd. Na szczęście świat zmienia się na naszych oczach, tylko polska piłka niezmiennie rozczarowująca.