Partnerzy serwisu:
ecommerce

Allegro rusza z ofensywą. Darmowa dostawa kurierska dla użytkowników pakietu Smart już od zamówień wartych 40 zł

Rafał Chabasiński
22.09.2021
Allegro rusza z ofensywą. Darmowa dostawa kurierska dla użytkowników pakietu Smart już od zamówień wartych 40 zł

Od 23 września do 3 stycznia przyszłego roku pakiet Allegro Smart! stanie się bardziej atrakcyjny dla swoich subskrybentów. Rusza darmowa dostawa kurierska z Allegro już od zamówień wartych 40 zł. 

Darmowa dostawa dla użytkowników Allegro Smart! już przy zamówieniach za 40 zł

Do tej pory darmowa dostawa kurierska z Allegro dla użytkowników pakietu Allegro Smart! była dostępna przy zamówieniach wartych 80 zł. W okresie od 23 września do 3 stycznia przyszłego roku ma się to zmienić. Serwis zdecydował się obniżyć minimalną wartość zamówienia uprawniającą do skorzystania z darmowej dostawy kurierskiej.

Komunikat wydany przez spółkę zachwala możliwości oferowane przez pakiet Allegro Smart!. Możemy w nim wyczytać, że:

Dzięki sieci ponad 35 tysięcy punktów odbioru i automatów pocztowych, a także szybkiej i wygodnej dostawie kurierskiej, większość zakupów z obejmującego ponad 100 mln ofert programu Allegro Smart! dociera do kupujących w 1-2 dni. Ponad 25 mln oferuje dostawę już dzień po zakupie, a kilka milionów dotrze nawet tego samego dnia, zwłaszcza, że przesyłki docierają do Paczkomatów również w weekendy bez żadnych dodatkowych opłat

Bardzo łatwo domyślić się, dlaczego portal zdecydował się na taką promocję. Darmowa dostawa kurierska z Allegro szczególnie przyda się klientom w okresie świątecznym. Ten niewątpliwie przynosi zwiększenie zainteresowania zakupami, w tym także tymi robionymi przez internet.

Darmowa dostawa kurierska z Allegro Smart przyda się użytkownikom portalu w okresie jesiennych wyprzedaży i przedświątecznych zakupów

Taki stan rzeczy znajduje swoje odzwierciedlenie w komunikacie Allegro. Przedstawiciele portalu zwracają także uwagę na inne cykliczne promocje – takie jak oferowany przez samo Allegro Smart! Week, czy coraz popularniejsze w Polsce jesienne przeceny spod znaku Black Friday i Black Week.

Wkraczamy właśnie w bardzo szczególny czas w roku – okres sezonowych wyprzedaży, akcji specjalnych, takich jak Smart! Week czy Black Week, oraz świątecznych zakupów. Właśnie dlatego wdrożyliśmy rozwiązanie, które odciąży domowe budżety w całym kraju dzięki darmowym dostawom kurierskim dostępnym dla jeszcze większej liczby kupujących.

Komunikat zachwala także sam program Allegro Smart. Według danych serwisu, kupujący zaoszczędzili na darmowych dostawach od startu Allegro Smart! 3 lata temu 2,8 mld zł. Samo Allegro pozostaje liderem ecommerce w Polsce. W 2019 r. spółka mogła się pochwalić tym, że wartość sprzedanych produktów na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego całego kraju. Serwis odwiedza średnio 21 milionów internautów miesięcznie.